KTO'da Gülsoy Dönemi Erken Mi Bitecek ?
Advert
kayseri escort

KTO'da Gülsoy Dönemi Erken Mi Bitecek ?

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy için görevden alma yada istifa ettirme konusunda görüşlerin olduğu yönünde şok bir iddia ortaya atıldı.

KTO'da Gülsoy Dönemi Erken Mi Bitecek ?

Kayseri Ticaret Odası'nda başkanlık koltuğuyla ilgili olarak çok bir iddia ortaya atıldı. 2018 yılında başkanlık görevine gelen Kayseri'nin tanınmış iş adamlarından Ömer Gülsoy'un istifasının isteneceği, aksi halde ise görevden alınacağı iddia edildi.

ÖNCE MECLİS BAŞKANI SONRA ODA BAŞKANI:
Kayseri Ticaret Odası (KTO) yönetimine 2016 yılında ismi FETÖ ile anılan Mahmut Hiçyılmaz başkanlığında dahil olan iş adamı Ömer Gülsoy, meclis başkanı olan Mehmet Filiz'in istifa etmesiyle yerine seçilerek adından söz ettirmeye başlamıştı. İlerleyen süreçte Mahmut Hiçyılmaz'ın çalkantılı dönemi nedeniyle KTO başkanlığı için de adaylığını koyan Ömer Gülsoy, 2018 yılında seçimle bu göreve gelmişti. İktidara verdiği destekle ve ekonominin daha düzgün olması için ılımlı adımlarıyla dikkat çeken Ömer Gülsoy'un son zamanlarda verdiği demeçlerin Ticaret Bakanlığı başka olmak üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'ni rahatsız ettiği bilgisine ulaşıldı.

AÇIKLAMALARI HÜKÜMETİ ZORDA BIRAKTI:
Barış Pınarı Harekatı'nda her ne kadar ülkenin ülkenin refahı için ve milli duygularla hükümete alelade destek verse de, yaşanan ekonomik sıkıntı nedeniyle sık sık yaptığı olumsuz açıklamalarla tepki çekmeye başladı. Enflasyonla ilgili yaptığı bir açıklamada ''yılsonu için enflasyon yüzde 12 olarak görülüyor. Ama hepimiz çarşıda-pazardayız. İş yerimizde, evimizde mutfağımız var. Hissedilen enflasyon oranları çok daha yüksek olduğunu ifade etmek isterim'' cümlelerine yer vermiş ve bu sözler muhalefet tarafından oldukça dikkate alınmıştı.

GÖREV SÜRESİ BEKLENMEYE BİLİR:
Ticaret Odası Başkanı
'nın yaşanan ekonomik sıkıntıları dile getirmesinin doğal olduğu ancak, bunu hükümeti eleştirmek için bir araç olarak kullanmanın doğru olmadığını savunan AK Parti'ye yakın isimler, ''Ömer Gülsoy ile ilgili bir takım rahatsızlıklar var. Böyle giderse görev süresi beklenmez. Ya görevden alınır. Ya istifası istenir. Ama ne olursa olsun, ikinci bir dönem başkanlık yapmasına izin verilmez'' ifadelerini kullandı.

KTO Başkanı Gülsoy'un 2022'ye kadar devam eden görev süresi bulunmakta.

Kayseri Ticaret Odası Ömer Gülsoy KTO Kayseri Ticaret Odası Ömer Gülsoy Ömer Gülsoy istifa mı edecek ömer gülsoy dönemi KTO Ömer Gülsoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator