KOCASİNAN BEL. VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ
Advert
kayseri escort

KOCASİNAN BEL. VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Kocasinan Belediyesi, Muharrem Ayı vesilesiyle Argıncık bölgesinde vatandaşlara aşure ikram etti.

KOCASİNAN BEL. VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Düzenlenen etkinliğine, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra; Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan ve vatandaşlar katıldı.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Muharrem Ayının, birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşma ayı olduğunu söyledi. Başkan Çolakbayrakdar, “Aşure, Hz. Nuh’un gemisindeki tufan sırasında, Müslümanların gıda olarak ellerinde ne var ise, hepsini bir araya getirip bir kazan içerisinde pişirerek oluşturdukları bir üründür. Oradaki mesaj elimizde ne var ise onu paylaşmamızdı. Bugünlere kadar gelen geleneğimizi paylaşma duygusu içerisinde her zaman canlı tuttuk ve bu geleneğimizi yaşattık. Bu noktada aşure gününün bugünlere kadar ulaşmasında en önemli etken paylaşma duygumuzdur.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği aşure ikramının ardından Başkan Çolakbayrakdar, Vali Şehmus Günaydın, Bakan Taner Yıldız, Milletvekili İsmail Tamer, Başkan Büyükkılıç ve İlçe Başkanı Hüseyin Okandan ile birlikte bölgede bulunan iş yerlerini ziyaret etti. Esnafın hatırını soran Başkan Çolakbayrakdar ve beraberindekiler,  iş başındaki esnaflara ‘Hayırlı işler’ temennisinde bulundu.
Vatandaşlar ve esnaflar ise Kocasinan Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

 

 

Kayyseri Büyükşehir Belediyesi Memduh Büyükkılıç Kocasinan Belediyesi Ahmet Çolakbayrakdar İsmail Tamer Tane Yıldız AK Parti Aşure Muharrem Ayı Esnaf Kayseri Valisi Şehmus Günaydın AKP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator