Kobe Bryant’ın ölüm sebebi olan Künt Travması nedir
Advert
kayseri escort

Kobe Bryant’ın ölüm sebebi olan Künt Travması nedir

Darbe alması ve yaralanması sonucu insan vücudunda meydana gelen künt travması nedir Kobe Bryant’ın ölüm sebebi olarak gösterilen Künt travması nasıl meydana gelir

Kobe Bryant’ın ölüm sebebi olan Künt Travması nedir

Helikopter düşmesi sonucu hayatını kaybeden 41 yaşındaki ünlü basketbolcunun ölüm anını kaydeden ses kayıtları ortaya çıkmıştı. Hayatını kaybedenlerin ölüm sebebinin de kazaya bağlı olarak gelişen 'künt travma' olduğu açıklandı. 

ABD'li eski basketbolcu Kobe Bryant, California eyaletinde meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybetmişti.

NBA’nin unutulmaz oyuncularından 41 yaşındaki Kobe Bryant'ın geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Yapılan araştırmalar sonucunda Kobe Bryant'ın ölüm nedeni olarak künt travması tanısı konulmuştu. Konulan tanının ardından Künt travmasının ne olduğu araştırılmaya başlandı.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Künt Travma Nedir?

Künt travma, vücut kısmına darbe, yaralanma veya fiziksel saldırının neden olduğu travmadır. Kuvvet travması olarak da adlandırılan künt travma, yüksek hız etkisinden de kaynaklanabilir. Künt travma, kontüzyonlar, sıyrıklar, laserasyonlar ve / veya kemik kırıkları gibi daha spesifik tipler geliştiren ilk travmadır.

Yüksekten düşmeler künt yaralanmaya örnektir. Yaralanmanın derecesi; mesafeyle ve yere çarpma hızıyla orantılıdır. İlginç olan yüksekten düşen hastalarda intraabdominal yaralanmalar çok yaygın değildir. Genelde içi boş visseral organ rüptürü görülür ve bu hiçbir zaman hipotansiyon yapmaz. Bununla birlikte retroperitoneal yaralanmalar oldukça yaygındır. Çünkü genellikle aksiyal iskelet yanında yüksek geçiş gücü görülür.

 

Künt Travma Kobe Bryant ölüm sebebi Künt Travma nedir Nasıl oluşur basketbolcu helikopter kazası helikopter düşmesi ses kayıtları tanı koyuldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator