Kayseri Kültürü Tanıtıldı
Advert
kayseri escort

Kayseri Kültürü Tanıtıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 17 ülkenin katılımıyla İstanbul’da yapılan Etnospor Kültür Festivali’nde Kayseri kültürünü bizzat tanıttı.

Kayseri Kültürü Tanıtıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri kültürünü tüm güzellikleri ve özellikleriyle her platformda tanıtmaya devam ediyor. Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Etnospor Kültür Festivali'nin 4'üncüsü, Yeşilköy Atatürk Havalimanı'nda yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da bu önemli festivale katılarak Kayseri kültürünü yansıtan ürünlerin bizzat tanıtımını gerçekleştirdi.
 

Festival alanında Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Kayseri çadırına büyük ilgi gösterildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, başta Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan olmak üzere çok sayıda tanınmış isme Kayseri stantlarını gezdirdi. Başkan Büyükkılıç, konuklarına Anadolu ticaret tarihinin merkezi konumundaki Kültepe’deki kazılarda çıkarılan tabletlerin replikasını hediye etti.
 

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Kayseri standındaki Soğanlı Bebeğinin yapımını da izledi, Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ile birlikte Kayseri’nin eşsiz lezzetlerinden kedi bacağının tanıtımını ve ikramını da gerçekleştirdi. Etnospor Kültür Festivali’nde Kayseri mutfağının ne denli güçlü olduğu da gösterildi. Kayseri standında, sucuk, pastırma ve mantının yanı sıra katmer, bazlama, nevzine ve gilaburu suyu gibi birbirinden eşsiz lezzetlerimiz de tanıtıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Memduh Büyükkılıç Etnospor Kültür Festivali son dakika sondakika kayseri son dakika kayseri sondakika kayseri kayseri haberleri Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Dünya Etnospor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator