Kayseri Kitap Fuarı Açıldı
kayseri escort

Kayseri Kitap Fuarı Açıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle Sun Fuarcılık tarafından organize edilen Kayseri 3. Kitap Fuarı açıldı.

Kayseri Kitap Fuarı Açıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle Sun Fuarcılık tarafından organize edilen Kayseri 3. Kitap Fuarı açıldı. Fuarın açılışında konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "Amacımız, Kur’an-ı Kerim’deki ‘Yaratan Rabbinin adıyla oku’ emrine mazhar olmaktır" dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle Sun Fuarcılık tarafından organize edilen Kayseri 3. Kitap Fuarı'nın açılışı gerçekleştirildi. Dünya Ticaret Merkezi'ndeki açılış törenine, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, ilçe belediye başkanları, yazarlar, öğrenciler ve davetliler katıldı.

"Amacımız, Kur’an-ı Kerim’deki ‘Yaratan Rabbinin adıyla oku’ emrine mazhar olmaktır" diyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, Barış Pınarı Harekatına değindiği konuşmasında, "Bugün 3’üncü gününe girmiş olan Barış Pınarı Harekatını hep beraber dua ederek takip ediyoruz. Allah, ay yıldızlık Türk bayrağımızı, vatanımızı, milletimizi, devletimizi ve dinimizi elimizden almasın. Elbette bu vatan kolayına elde edilmedi. Her karış toprağında şehitler var. Şehitler diyarı diye nitelendirdiğimiz zor bir coğrafyada olan bu vatanımızın, mazlum insanların sesi olan Cumhurbaşkanımızın iradesiyle insanların elinden tutmayı, onların sıkıntılarını gidermeyi adeta kendine görev addederek askerimiz şuanda göğüs göğüse çarpışmalarda bulunuyor. İnşallah en kısa zamanda başarıya ulaşır, hiçbir kardeşimizin burnu kanamadan tekrar vatanımıza dönerler. Bugün burada Kitap Fuarı vesilesiyle bir aradayız. 3’üncüsünü yapıyoruz. Her sene daha katılımı yüksek bir şekilde sizlerin huzuruna çıkmaya çalışıyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak kitabı çok önemseyen, bu anlamda da kütüphaneler zinciri oluşturmaya çalışan bir yaklaşım içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Elbette bu çalışmalar ile kalmayacağız. 24 saat e-kütüphaneciliği de önemseyen bir yaklaşım içerisinde bu çalışmaları sürdürürken, şuandaki İl Kültür Müdürlüğümüzü projesini hazırladık, bakanlıktan gerekli onayı aldık. Müdürlüğümüzü daha uygun bir yere taşımak suretiyle orayı da merkezde olmasından kaynaklı olarak sevgili yavrularımıza en önemli kütüphanelerden birisi olarak hayata geçireceğimizin buradan müjdesini vermek istiyorum. Amacımız, Kur’an-ı Kerim’deki ‘Yaratan Rabbinin adıyla oku’ emrine mazhar olmak, geçmişten beri bizlere öğreti olarak kitap kurdu olma yönündeki tavsiyeleri önemsemek, ‘Ya öğrenen ol, ya öğreten ol, 3.’sü olma helak olursun’ öğretisinin gereğini hayata geçirmektir" ifadelerini kullandı.

Önemli bir organizasyon için bir araya geldiklerini dile getiren Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, “Bugün burada önemli bir organizasyon için bir araya geldik. Bizler bilgiye ulaşmanın, bilgi sahibi olmanın ülkemizin daha fazla üretmesi için ne kadar önemli olduğunu ok iyi biliyoruz. Bu nedenle de bu konuda biraz eksiğimiz olan okuma alışkanlığını çocuklarımıza ve gençlerimize kazandırmak için bu tür organizasyonları önemsiyoruz ve değer veriyoruz. Çocuklarımızı teknoloji bağımlılığından, madde bağımlılığından ve her türlü zararlı alışkanlıktan korumanın yolu çocuklarımıza güzel alışkanlıklar kazandırmaktır. İşte bunlardan bir tanesi de çocuklarımıza kitap sevgisini, kitap okuma alışkanlığını kazandırmaktır" dedi. Konuşmaların ardından kurdele kesildi ve fuar açıldı. Protokol üyeleri daha sonra fuarı gezerek, ziyaretçiler ile sohbet etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

son dakika sondakika kayseri son dakika kayseri sondakika kayseri kayseri haberleri Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sun Fuarcılık Kayseri 3. Kitap Fuarı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Dünya Ticaret Merkez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator