Kanser Tedavisinde Akıllı İlaç Dönemi
Advert
kayseri escort

Kanser Tedavisinde Akıllı İlaç Dönemi

''Akıllı İlaç'' yöntemi sayesinde prostat kanseri ve pankreas kanseri tedavi edilebiliyor.

Kanser Tedavisinde Akıllı İlaç Dönemi

Tedaviye dirençli prostat kanseri ve pankreas kanserinin bazı türlerine karşı geliştirilen “Akıllı İlaç” tedavi yöntemi Kayseri Şehir Hastanesinde uygulanmaya başlandı. Kanser tedavisinde gelişen teknolojinin ışığında gelinen son nokta olarak bilinen “Akılcı İlaç” uygulaması, hastalığın uzun süreli kontrolünü sağlamakla beraber, hastalıkla savaşan insanların yaşam kalitesi ve süresini arttıran gelişmelerden biri olarak bilinmektedir.

Kayseri Şehir Hastanesi’nde uygulanmaya başlayan “Akıllı İlaç” yöntemi hakkında bilgiler veren Nükleer Tıp Klinik sorumlusu Doç. Dr. Seyhan Karaçavuş; “Son zamanlarda kanser tedavisi için geliştirilen ‘akıllı moleküller’ çeşitli kanser türlerinde hem tanı hem de tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Bu moleküller vücuda verildikten sonra kanser hücrelerini bulup üzerine yapışarak yaydıkları ışınlar sayesinde bu hücreleri öldürmektedirler. Hem tanı hem tedavide kullanılan bu moleküller ‘Teranostik ajanlar’ olarak adlandırılmaktadır. Bilindiği üzere prostat kanseri de, erkek hastalarda en sık görülen 2. kanser türüdür. Prostat kanseri tedavi yöntemleri arasında cerrahi, radyoterapi ve kemoterapötik ilaçlar yer almaktadır. Fakat her şeye rağmen bazı grup hastalarda bu tedaviye direnç gelişmektedir. Ayrıca nöroendokrin tümörler dediğimiz bazı pankreas ve bağırsak tümörlerinde de dirençli bir grup bulunmaktadır.'' dedi.

son dakika sondakika kayseri son dakika kayseri sondakika kayseri kayseri haberleri Akıllı İlaç prostat kanseri pankreas kanseri Doç. Dr. Seyhan Karaçavuş tedavi yöntemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator