Kahve Makinesi Alırken Dikkat
Advert
kayseri escort

Kahve Makinesi Alırken Dikkat

Dışarıda kahve markaları gittikçe çoğalıyor ancak bazen insan kendi kahvesini kendi seçtiği çekirdek ile damak tadına uygun olarak demlemek istiyor Peki kahve makinesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Kahve Makinesi Alırken Dikkat

Kahve makinesi sadece ekonomik olarak artı değil, sevilen kahve tipini ev içinde sürekli koklayabilmek ve tadabilmek için büyük bir şans . “Tüketim toplumu haline geldiğimiz bu dönemde kafelerde ve kahve dükkanlarında kahve içmek yerine neden evimize kahve makinesi almalıyız?” derseniz de cevaplarımız haberimizde…
Gittiğiniz kafelerdeki menü çeşitliliğine rağmen hepsini denemeye fırsat bulamayabilirsiniz. Farklı çekirdekler, farklı aromalar. Akıl hep bir diğerinde kalıyor ve bir şekilde seçim yapılıyor. Peki sonuçtan memnun kalıyor musunuz? Bu deneme yanılma yöntemi olsa da ortada düzenli olarak bir para akışı oluyor. Bunun yerine envai çeşit çekirdekten azar azar alıp evde kendiniz deneyebilirsiniz.

Ekonomik açıdan cüzdan dostu kahve makinesi
Sabahları uyanabilmek için take-away olarak alınan kahveyle sınırlı kalmadan, gün içerisinde birkaç kere kahve içilebiliyor. Günlük olarak hesapladıktan sonra bir de aylık hesap yapıldığı takdird sadece kahveye ciddi bir yatırım yapıldığı görülebilir. Ekonomik açıdan cüzdan dostu kahve makinesi evlerin bir köşesinde durmalı.
Kahve makinesi almak ciddi bir müessesedir, peki neye göre seçmeliyiz?
Kahve makinesi satın almadan önce gözden geçirmeniz gereken bir nokta o makineyi ne sıklıkta kullanacağınızı tespit etmenizden geçiyor.
Genellikle yüksek fiyatlı kahve makineleri evde/ofiste fark etmeden sürekli kullanım için oluyor, bu açıdan eğer çok kahve düşkünü değilseniz ve kahve demleme sıklığı da çok olmayacaksa bu tür makineleri eleyebilirsiniz.
Eğer çok sık kahve içiyorsanız, watt değeri yüksek kahve makineleri tercihiniz olmalı.
Watt değeri bir makinede suyun hızlı ısınması anlamına gelir, bu tarz kahve makineleri ile hem kendinize hem de misafirlerinize kısa süre içerisinde kahve demleyip servis edebilirsiniz.
Bar basıncı, kahve makinenizin sütü kararında hazırlaması anlamına gelir.
Özellikle leziz bir espresso için harika bir kremaya ihtiyacınız olacaktır, bunu da 15 – 19 bar basıncı aralığındaki kahve makineleri hayli hayli sağlayacaktır.

En çok hangi tip kahveyi içiyorsunuz?

Türk kahvesi gibi geleneksel tatları mı seviyorsunuz, filtre kahve ile sadeliği mi tadıyorsunuz yoksa espresso bazlı kahveleri denemeye mi bayılıyorsunuz? Kahve makineleri bu kahve türlerine göre değişiklik gösteriyor, özellikleri de aynı şekilde.

Eğer dışarıda herhangi bir kafede kalitesiz bir filtre kahve içtiyseniz aklınızdan zift geçecektir. Ama gerçek filtre kahveyi tattığınız zaman bir de üzerine kendi aromanızı keşfettiğiniz zaman belki de vazgeçilmeziniz filtre kahve makinesi olacaktır.

Kahve çekirdeklerinin öğütülmüş halleri ile demleyeceğiniz filtre kahve makinesi kullanımında kahve dükkanlarında denemek istediğiniz kahve çekirdeklerini satın alarak evinizde farklı tatlar keşfetmeniz mümkün. Filtre kahve makinesi satın alacaksanız, filtre kağıdını da göz ardı etmemeniz gerekiyor. Günümüzde doğal kağıtlar marketlerde sıklıkla yer alıyor, böylelikle hem sağlığınıza hem de çevreye katkıda bulunabiliyorsunuz.

Türk kahvesi aşıkları için ise kahve makinesi tipleri kişi sayısına göre değişiyor. Örneğin bazı makineler 2 kişilik Türk kahvesi makinesi üretirken, kişi sayısının 4 veya 6’ya çıktığı da olabiliyor. Bu noktada Türk kahvesi içme sıklığınız kadar ev içerisinde kaç kişinin düzenli kahve içtiği, kahvenin ne kadar şekerli içildiği ve buna ek olarak evinize gelen misafir sıklığı da belirleyici oluyor.
Espresso kahve makinesi ise en çeşitli özelliklere sahip kahve makineleri olarak karşımıza çıkıyor.
Latte’sinden macchiato’suna, mocha’sından cappuccino’suna kadar pek çok kahve espresso bazlı olarak hazırlandığı için çok talep alan bu makinelerden satın aldığınız takdirde adeta evinizin baristası olacaksınız. Genel olarak sabahları tek shot ile günü selamlamak ve uyanmak için tercih edilen espressoyu günün her saati keyifle içebileceksiniz.

Kahve çekirdeklerini satın aldığınız kahve dükkanından kullanacağınız kahve makinesine göre öğütmelerini rica edebilirsiniz. Veya direkt olarak kahve öğütücü satın alarak evinizde çekirdeklerini kendiniz de öğütebilirsiniz, böylelikle kahve çekirdekleri tazeliğini daha uzun süre koruyacaktır.

İŞTE DOĞRU KAHVE MAKİNESİ TERCİH ETMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER;

 

kahve makinesi alırken nelere dikkat edilmeli kahve kahve makinesi filtre kahve espresso cappucino türk kahvesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator