Kadın Kondomu Nedir?
Advert
kayseri escort

Kadın Kondomu Nedir?

Kadınlara özel üretilmiş kondomlar etkili korunma yöntemlerinin başında yer alıyor peki kadın prezervatifleri nasıl kullanılır...

Kadın Kondomu Nedir?

Kadınların korunma amacıyla kullandığı kondomlar yumuşak ve ince poliüretan tabakasından yapılmış, haznenin içini tümüyle kaplayan, iç ve dış olarak iki değişik boyda halkası olan tek taraflı kapalı bir silindirdir. Peki Nasıl kullanılıyor, kimler için uygundur, olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir? Ve daha bir çok sorunun cevabını haberimizde bulabilirsiniz…

 

Kadın Prezervatifleri Nasıl Korur?

Kadın kondomu, hazne içini ve rahim ağzını örterek, cinsel ilişki sırasında erkekten atılan meni içerisindeki erkek tohum hücrelerinin kadının rahmi içine girmesini önlüyor. Doğru kullanıldığında %95 etkilidir.

Olumlu Yönleri Nelerdir?

Sadece kadının kontrolü altında, tek bir yöntem kullanımı ile istenmeyen gebeliklerden ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan korunma imkanı sağlıyor. Dış genital kısmın da "örtülmüş" olması nedeniyle aidse karşı korunma sağlayıp, rahim ağzı kanser riskini azaltıyor. Poliüretandan yapılmış olması sebebiyle, erkek prezervatiflerinde bulunan lateks maddesine karşı alerjik olan kadınlar (ve erkekler) için bir seçenek oluşturur. Kadının adetli olduğu dönemlerde de kullanılabilir. Kadın kondomu ilişkiden saatlerce önce takılabilir. Kondomu takmak için ilişkiyi bölmeye gerek kalmıyor. Alınmasında reçeteye ihtiyaç yoktur.

Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Eğer prezervatifi takmakta zorlanıyorsanız, bu kondomu kullanmak için kendi anatominizi iyi bilmeniz gerekiyor. Doğru bir yerleştirme deneyim gerektirir ve fiyatı erkek prezervatifine göre nispeten daha pahalıdır.

Kimler İçin Uygundur? Kimler için uygun değildir? (başlık aynen bu şekilde)

Gebelikten korunmak isteyen üreme çağındaki kadınlar, Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak isteyen kadınlar, Seyrek cinsel ilişkide bulunanlar ve Başka yöntem kullanamayanlar… Kimler için uygun değildir derseniz Poliüretan alerjisi olanlar kişiler kullanmamalıdır.

Nasıl Kullanılır?

Kadın kondomu kullanmaya başlamadan önce bir sağlık kuruluşundan MUTLAKA DANIŞMANLIK almalısınız. Her tür cinsel ilişkide kondom kullanılmalı ve her ilişkide yeni bir kondom kullanılmalıdır. Kondomun kullanım tarihine dikkat edilmeli. Kullanım süresi geçmiş kondomlar kesinlikle kullanılmamalıdır. Kondom su bazlı kayganlaştırıcılarla kullanılabilir ancak vazelin, bebek yağı veya yağlı kremlerle kullanılmamalıdır çünkü bu maddeler kondomun zedelenmesine ve koruyuculuğunun bozulmasına neden oluyor.

Kondom paketini açmak için diş ya da kesici bir alet, makas v.b. şeyler kullanılmamalıdır çünkü kondom yırtılabilir. Tırnakların zarar vermemesine özenle dikkat edilmelidir. İlişkinin en başında cinsel sıvılar birbirine değmeden kondom kullanılmalısınız. Eğer ilişkinin herhangi bir yerinde kondomun zarar gördüğü hissedilirse kondom hemen değiştirmelisiniz.

İç halka baş ve işaret parmağıyla sıkıştırılmalıdır.
Kondomun kapalı ucu vajinaya girecektir.
İç halka tutularak vajinanın içine itilmelidir.
İç halka olabildiğince derine yerleştirilmelidir.
Dış halka vajinanın girişinde durmalıdır.
Ayrıca dış halka vajina girişini cinsel ilişki süresince kaplamalıdır.
Cinsel ilişki bitiminde, kondomun dış halkası kendi etrafında çevrilerek, içindekilerin dökülmesi engellenerek ve çekilerek çıkarılmalıdır.
Kondom sperm saçmayacak şekilde çöpe atılmalıdır.
Dikkat edilmesi gereken önemli bir konu!

Kadın kondomu kullanıldıktan sonra delik olup olmadığı kontrol edilmelidir. Yırtık, sızıntı varsa, ilk 72 saatte HEMEN en yakın sağlık kuruluşuna "acil korunma" için başvurulmalıdır…

İŞTE KADIN PREZERVATİFİ KULLANIMI VİDEOMUZ...

 

kadın ve sağlık kadın kondom kadın prezervatifi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator