Jandarma Konağı restorasyonu devam ediyor
Advert
kayseri escort

Jandarma Konağı restorasyonu devam ediyor

Kocasinan Belediyesi tarafından yaklaşık 2 asırlık tarihi Jandarma Konağı’nda başlatılan restorasyon çalışmaları devam ediyor.

Jandarma Konağı restorasyonu devam ediyor

Kocasinan Belediyesi tarafından Güneşli Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 2 asırlık tarihi Jandarma Konağı’nda başlattığı restorasyon çalışmaları devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, restorasyon çalışmaları tamamlandığında yapının aslına uygun olarak yepyeni bir görünüme kavuşacağını ve Jandarma Karakol Binası olarak hizmet vereceğini söyledi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Çolakbayrakdar, işçilerle sohbet edip, yetkililerden bilgiler aldı. Yapının 19.yüzyıldan kalan tarihi bir mekan olduğuna dikkati çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak kültür mirasımıza yeni bir taşınmaz daha kazandırıyoruz. Güneşli Mahallemizde bulunan jandarma konağının restorasyon çalışmaları başladı. Envanterimizde kayıtlı bulunan kültür varlıklarımızı yaşatma ve onları yenileyip farklı fonksiyonlar kazandırarak bizden sonraki kuşaklara aktarma noktasında gayretimizi sürdüreceğiz. Çalışmalar tamamlandıktan sonra bu tarihi yapı yıllar öncesinde olduğu gibi aslına uygun şekilde Jandarma Karakol Binası olarak hizmet vermeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, tarihi ve kültürel eserlerin korunması ve gelecek nesillere aktarılması için üzerlerine düşen her türlü gayreti gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Kayseri Kocasinan Belediyesi Kocasinan Güneşli Mahallesi 2 asırlık tarihi Jandarma Konağı restorasyon restorasyon çalışmaları Ahmet Çolakbayrakdar Jandarma Karakol Binası 19.yüzyıl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator