İstanbul'daki devlet hastanesinde grip şüphesi
Advert
kayseri escort

İstanbul'daki devlet hastanesinde grip şüphesi

İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde bulunan bir devlet hastanesinde yabancı uyruklu olduğu bilinen bir kadın domuz gribi olduğu şüphesiyle karantinaya alındı

İstanbul'daki devlet hastanesinde grip şüphesi

İstanbul Büyükçekmece’de bulunan Mimar Sinan Devlet Hastanesi aciline domuz gribi şüphesi olan yabancı uyruklu olduğu öğrenilen bir hasta geldi. Güvenlik gerekçesiyle hastanede olağanüstü hal ilan edilmesiyle birlikte acilde bulunan kırmızı alan kullanıma kapatıldı.

Yetkililerden Açıklama Bekleniyor

Hastane acil bölümünde çalışanlara maske dağıtılırken, hastalanan kadına yapılacak tetkikler sonrası teşhis konulacağı öğrenildi. Öte yandan incelemenin ardından yetkililer tarafından açıklama yapılacağı kaydedildi.

Olağanüstü Hal İlan Edildi

Yaşanan olayın ardından yabancı uyruklu kadının bulgularının domuz gribine ait olduğu ve virüsün özelliklerini taşıması nedeniyle hastane içerisinde olağanüstü hal ilan edildi. Hastanenin acilinde yer alan kırmızı alan, masa ve sandalye ile set yapılarak kapatıldı. Aynı zamanda da çalışanlara maske dağıtıldı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domuz Gribi Nedir?

Sağlık Bakanlığı sitesi verilerine göre domuz gribi, (H1N1) tipi virüsten kaynaklanan, insanlarda hastalığa yol açan viral bir hastalıktır. Hastalık ilk kez Meksika ve ABD'de görülmüş ve daha sonra birçok ülkeye yayılmıştır. Bu virüse 'domuz gribi' denmesinin sebebi, domuzlar arasında görülen grip virüslerine çok benzemesi. Bu yeni virüs insan, domuz ve kuş virüslerinin bir karışımıdır.

Domuz gribinin de yine mevsimsel griple aynı şekilde yayıldığı düşünülüyor. Grip virüsleri insandan insana öksürük ve hapşırma yoluyla bulaşmakta. Grip virüsü bulaşan bir yere dokunulduktan sonra, eller ağız ya da buruna götürüldüğünde de hastalık bulaşabiliyor.

Domuz Gribinin Belirtileri Nelerdir?

Domuz gribinin belirtileri, insanlarda görülen grip belirtilerine benziyor. Bunlar; ateş, öksürük, boğaz ağrısı, yaygın vücut ağrısı, baş ağrısı, üşüme ve yorgunluk gibi belirtileri içermekte. Bazı vakalarda kusma ve ishal de görülebiliyor.

 

domuz gribi domuz gribi nedir İstanbul Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi yabancı uyruklu şüphesi olan Yetkililerden Açıklama Bekleniyor Olağanüstü Hal İlan Edildi maske Domuz Gribinin Belirtileri Nelerdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator