İşaret Dili Kursu Açılıyor
kayseri escort

İşaret Dili Kursu Açılıyor

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Türk İşaret Dili kursu açarak bu yöndeki ihtiyacı gidereceklerini söyledi.

İşaret Dili Kursu Açılıyor

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, çok farklı branşlarda Meslek ve Sanat Edindirme kursları içerinde yoğun talep olan “Türk İşaret Dili kursu” açarak bu yöndeki ihtiyacı gidereceklerini söyledi.

Türk İşaret Dili kursunun haftada iki gün olmak üzere toplam 150 ders saati olacağını belirten Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Türk İşaret Dili kursu ile belediyemiz adeta merkez oldu. Kursumuzda sözcüklerin anlam karşılıkları değil kavramların işaret dilindeki karşılıkları verilmektedir. Ellerin ve parmakların aldığı biçimler ve hareketlerin yönü anlatılarak işaret dili öğretiminde kolaylık sağlanması hedeflenmektedir. Ayrıca her kelime için resim ve el biçimi de ayrıca verilmektedir. Özellikle öğrenciler derslerimize büyük ilgi gösteriyor” dedi.

İşitme engelli insanların kısmen de olsa ihtiyaçlarına cevap verileceğini inandıklarını ifade eden Palancıoğlu, işitme engellilerle iletişim kurmayı sağlayarak el hareketleri ve yüz mimiklerinden oluşan Türk İşaret Dili’nin temel düzeyde öğretileceğini kaydetti.

son dakika sondakika kayseri son dakika kayseri sondakika kayseri kayseri haberleri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu Meslek ve Sanat Edindirme kursları Türk İşaret Dili kursu 150 ders saati İşitme engelli insanl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator