Irak'ta TSK Unsurlarına Saldırı: 2 Şehit
Advert
kayseri escort

Irak'ta TSK Unsurlarına Saldırı: 2 Şehit

Irak'ın kuzeyi Haftanin bölgesinde PKK'lı unsurların havan ile yaptığı taciz atışı sonrasında 2 askerin şehit olduğu ve ardından yapılan operasyon sonrası 8 teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi

Irak'ta TSK Unsurlarına Saldırı: 2 Şehit

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyi Haftanin bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı neticesinde 2 askerin şehit olduğu bildirildi. Aynı zamanda saldırının ardından yapılan operasyon sonrası 8 PKK'lı unsurun etkisiz hale getirildiği açıklaması yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığı, 2 askerin şehit olduğunu açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde, 25 Mart 2020 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı neticesinde, 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımız ile yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz” ifadeleri yer aldı.

Daha sonra Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada askerlerimizi şehit eden teröristlere ait hedefe hava saldırı düzenlendiği açıklandı. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Irak kuzeyi Haftanin bölgesindeki unsurlarımıza taciz atışı yaparak 2 personelimizi şehit eden teröristlere ait 4 hedefe hava taarruzu icra edildi. 8 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.” 

şehit terör örgütü Irak Haftanin Milli Savunma Bakanlığı 2 şehit TSK 8 PKK’lı terörist etkisiz havan saldırısı hava taarruzu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator