Instagram'da ekran görüntüsü alındı bildirimi engelleme

Instagram'da ekran görüntüsü alındı bildirimi engelleme

Sosyal medya mecralarına yeni gelen özellikler sayesinde artık özelimiz diye bir şey kalmadı.

Instagram'da ekran görüntüsü alındı bildirimi engelleme

Özellikle yakından takip ettiğiniz kişilerin ekran görüntüsünü almadan biç kare düşünün derdik ama bu sorununda çaresi var. Yani ekran görüntüsü bildirimlerini kafanıza takmayın. Peki, Instagram'da ekran görüntüsü alındı bildirimi nasıl engellenir?

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, hikayelerde ve mesajlarda artık ekran görüntüsünün alınması durumunda kullanıcıları bilgilendiriyor. Facebook'un görsel paylaşım ağı Instagram, kimi kullanıcılar tarafından hoş karşılanmasa da bu özellik maalesef hayatımızın içine dahil oldu.

Instagram halihazırda özel olarak gönderilen hikayelerden ekran görüntüsü alındığında kullanıcıları uyarıyordu. Hikayelerden ekran görüntüsü alan kullanıcılar, hikayeyi izleyenler arasında sergilenirken isimlerinin yanında ufak bir kamera objektifi logosu görülüyor. Ancak Instagram bunun ötesine geçmiyor ve kullanıcılara herhangi bir ekstra bildirim göndermeyi planlamıyor.

Kimlerin hikayelerinizden ekran görüntüleri aldığını görmek için hikayelerinizi izleyenlerin listesine girmeniz gerekecek. Instagram, söz konusu özelliğin deneme aşamasında olduğunu ve gerekli incelemelerin ardından kullanıcılara sunulmasının planlandığını duyurdu.

Instagram yaptığı açıklama göre, “her zaman Instagram'da deneyimi geliştirme yollarını test ediyoruz ve her anı sizin için önemli olan insanlarla paylaşmanızı kolaylaştırıyoruz” diyerek testi kabul ettiği söyleniyor.

INSTAGRAM'DA EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALINDI BİLDİRİMİ NASIL ENGELLENİR?
Peki, Instagram Hikayeler'de ekran görüntüsü alındı bildirimini nasıl engellersiniz? Eğer ekran görüntüsü alma alışkanlığınızdan vazgeçemiyorsanız, Instagram'a yakalanmadan bu alışkanlığı sürdürmeniz mümkün.

Zira Twitter'daki birkaç kullanıcı şimdiden Instagram'ı kandırmanın yollarını buldu. Bu yollardan biri ekran görüntüsü almadan önce telefonunuzu uçak moduna almak. Böylece aldığınız ekran görüntüsü Instagram'ın uyarı sistemini tetiklemiyor.

Bu konuda bir diğer çözüm önerisi ise Instagram'ın web sitesinden Hikayeleri indirmek olarak öne çıkıyor. Bu iki seçeneği denemek istemiyorsanız Story Reposter‘ı kullanarak Instagram'a yakalanmadan Hikayeleri indirmeniz mümkün.
 

ekran görüntüsü alındı bildirimi engelleme Instagram ekran görüntüsü alındı bildirimi engelleme ekran görüntüsü alındı Instagram ekran görüntüsü engelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500