İngiltere’nin Oxfam çalışanları depremden kurtulan kadınlarla para karşılığı cinsel ilişki ve

İngiltere’nin Oxfam çalışanları depremden kurtulan kadınlarla para karşılığı cinsel ilişki ve

Oxfam çalışanlarınsan akıl almaz depremzelerle seks skandalı şok etti.

İngiltere’nin Oxfam çalışanları depremden kurtulan kadınlarla para karşılığı cinsel ilişki ve

İngiltere’nin en büyük kuruluşlarından biri olan Oxfam çalışanlarının depremzelerle ilişkiye girmesi dünya gündemini şok etti.
Oxfam çalışanları, 2010’da Haiti'deki depremden kurtulan kadınlarla para karşılığı cinsel ilişkiye girdikleri ortaya çıktı.

Oxfam çalışanlarının seks partisi düzenlediği villanın fotoğrafları ortaya çıktı. Binlerce depremzede evsiz bir şekilde dışarıdayken Oxfam çalışanlarının seks partisi düzenlediği villanın fotoğrafları ortaya çıktı. İngiliz Daily Mail gazetesi lüks villanın fotoğraflarını yayınladı. Skandal dünyada büyük infial yarattı.

Oxfam’ın Genel Müdür Yardımcısı Penny Lawrence, kurumla ilgili seks skandalı iddiaları karşısında hızlı tavır almadığı için sorumluluğun tamamının kendisinde olduğunu söyleyerek dün akşam istifa etti. İngiliz The Times’in Cuma günü yer alan haberinde Oxfam'ın üst düzey çalışanlarının, mağdur ve kimsesiz kalan kadınlarla para karşılığı birlikte olduklarını ve cezasızlık politikası uygulandığını uzun bir metinle yazmıştı.

Diğer yandan gazetenin bu haberine yanıt veren Oxfam, bazı çalışanlarının davranışlarının 'kesinlikle kabul edilemez' olduğunu söyleyip, iddiaların ortaya çıkmasının ardından 2011’de soruşturma başlatıldığını belirtti. İngiltere Kalkınma Bakanı Penny Mordaunt ise İngiliz hükümetinden yetkililerle yapılan acil bir toplantıda Oxfam yöneticilerinin tam ve koşulsuz özür dilediklerini, olanlardan dolayı derin utanç duyduklarını aktardıklarını söyledi.

The Times gazetesi Haiti’de görev yapan 7 eski Oxfam üyesiyle ilgili aralarında seks işçisi tutmak ve bilgisayarlarına pornografik görüntüler indirmenin de bulunduğu çeşitli iddiaları geçen hafta yayınlamıştı. Kalkınma Bakanı Mordaunt ise kurumun faillerle ilgili tüm ayrıntıları bu kişilerin ülkeleriyle paylaşacağını, böylece ülkelerinde yargılanabilmelerinin yolunun açılacağını aktardı.

 

İngiltere İngiltere'de akıl almaz seks skandalı Depremzedelerle seks skandalı Depremde seks Seks Oxfam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500