Halef Mustafa Çalış'tan Selef Muhammet Güven'e Gönderme
kayseri escort

Halef Mustafa Çalış'tan Selef Muhammet Güven'e Gönderme

Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış, Selefi Muhammet Güven'i öğretim üyelerinin sözleriyle eleştirirken, kendinin ondan başarılı olduğunu ima etti..!

Halef Mustafa Çalış'tan Selef Muhammet Güven'e Gönderme

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) yıllık faaliyet değerlendirmesi ve Basın Müzesi protokolü imza toplantısı için basın mensuplarıyla bir araya gelen Rektör Mustafa Çalış, yaptığı konuşmada eski rektör ve şimdiki Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhammet Güven'e üstü kapalı göndermede bulundu.

ÇALIŞ'TAN ÜSTÜ KAPALI GÖNDERME:
Göreve gelişinin ilk yılını değerlendirmek için basın mensuplarıyla bir araya gelen Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış, 1 yılda neler yaptıklarını anlatan bir sunumla gazetecilerin karşısına geçti. Rektör Çalış, sunumu sırasında başarılarından ve yaptıklarından söz ederken eski rektör ve şimdiki Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhammet Güven'i ise oldukça ilginç bir cümleyle eleştirdi.

''REKTÖRÜ GÖRMEZDİK'' GÖNDERMESİ: 
Erciyes Üniversitesi Kampüsü içinde bulunan bir restoranda gerçekleştirilen 2019 Yılı Faaliyet Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Rektör Çalış, sayılarla ERÜ, yönetim ilkeleri, eğitim-öğretimde katile ve uluslararasılaşma faaliyetleri, araştırma kapasitesi ve kalitenin arttırılmasına yönelik faaliyetler, topluma hizmet kapsamında yürütülen faaliyetler ve fiziksel altyapının geliştirilmesini yönelik faaliyetler gibi başlıklar altında yaptıklarını ve geride kalan 1 yılını anlattı. Yaptığı bu konuşmada öğretim üyeleriyle olan kariyer toplantılarından da söz eden Çalış'ın kullandığı bir cümle bazı dinleyicilerin dikkatinden kaçmadı. Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış, öğretim üyelerinin eski rektör Güven'i görevi başında bir kez ya gördüklerini ya görmediklerini söyledi. Çalış'ın şaşkınlık yaratan ve Güven'i hedef alan konuşmasında  ''Kariyer toplantıları yaptık. Bunu bizzat ben yaptım. Özellikleri kariyerinin başındaki öğretim üyelerini senatomuzda toplayarak, karşılıklı onların yönetimden beklediklerini, bizi onlardan beklediklerimizi, onları nasıl motive ederiz. Bu şekilde karşılıklı görüş alış verişini şeklinde en az 2 saat, 3 saat süren toplantılar yaptık. Çok güzel geri dönüşler oldu. (Hocam bize değer verildiğini anladık) dediler. (Rektöre mesela çok fazla, rektörlüğü boyunca bi sefer ya görürdük, ya görmezdik. Ya giderdik, ya gitmezdik. Siz bize çok değer veriyorsunuz. Bizi motive ettiniz) dediler. Bu da beni çok mutlu etti'' açıklamasında bulundu.

GÜVEN, İŞ YAPMADI MI ?
Çalış'ın bu konuşmasında öğretim üyelerinin söylediklerini iddia ettiği sözlerle eski rektör ve şimdiki Sağlık Bakan Yardımcısı Muhammet Güven'i ilgisiz ve başarısız gibi göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Aynı zamanda Muhammet Güven için ‘’Yani eski rektör, üniversitenin gelişimi için çabalamadı mı’’ sorusunu akıllara getirdi.

ÇALIŞ, GÜVEN’DEN BAŞARILI MI?:
Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış’ın özellikle gazeteciler önünde yaptığı bu konuşmada Sağlık Bakan Yardımcısı Muhammet Güven’e böylesi ilginç bir eleştiride bulunması ve kendi yaptıklarıyla kıyaslaması ‘’Çalış, kendini Muhammet Güven’den daha başarılı görüyor’’ cümlesini getirdi.

Erciyes Üniversitesi Rektör Mustafa Çalış Muhammet Güven Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış Rektör Çalış Bakan Yardımcısı Muhammet Güven
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator