Gripten korunmanın yolları nelerdir
Advert
kayseri escort

Gripten korunmanın yolları nelerdir

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Deniz Koçak Göl, havaların soğumasıyla baş gösteren grip salgınlarından korunmanın yollarını açıkladı.

Gripten korunmanın yolları nelerdir

Yahyalı Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Deniz Koçak Göl, alınacak olan basit önlemlerle gripten korunmanın mümkün olduğunu söyledi.

Yahyalı Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Deniz Koçak Göl, ani hava değişikliklerinin yaşandığı sonbahar-kış mevsimlerinde grip ve nezle gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının artış gösterdiğini söyledi. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Deniz Koçak Göl, "Gri bal enfeksiyonlar genellikle solunum yolunu tutan, kolay ve hızlı yayılan bir hastalıktır. Ani ateş, halsizlik, baş ağrısı,kas ve eklem ağrıları, kuru öksürük durumlarla gri bal enfeksiyonlarda yaşanılan şikayetlerdir. Enfeksiyon; grip olan kişinin öksürme, hapşırma veya konuşması sırasında etrafa saçtığı damlacıklar yolu ile yayılmaktadır. Alınan basit önlemlerle aslında gripten korunmak mümkündür" diyerek alınacak önlemleri şu şekilde sıraladı:

*Hastalığın tedavisinde dinlenmek önemlidir.
*Evler ve toplu yaşanılan yerler sık sık havalandırılmalıdır.
*Güne güzel bir kahvaltıyla başlanmalı ve bol taze sebze ve meyve, yeterli miktarda su tüketilmelidir.
*Mevsimin gerektirdiği şekilde giyinilmelidir.
*Hastalığın bulaşmasını önlemek için eller sık sık sabun ve suyla yıkanmalıdır.
*Doktorunuz önermedikçe antibiyotik kullanmayınız. Antibiyotiklerin bilinçsiz kullanımı çoğu zaman faydadan çok zarar verir.

Kayseri Yahyalı Yahyalı Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Dr. Deniz Koçak Göl gripten korunma gripten korunma yolları hastalıktan korunma yolları Ani ateş halsizlik kuru öksürük solunum yolu enfeksiyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator