Geminid Meteor Yağmuru bu gece izlenecek

Geminid Meteor Yağmuru bu gece izlenecek

Geminid Meteor Yağmuru ne oluyor? Geminid Meteor Yağmuru ne zaman? Geminid Meteor yağmuru nereden izlenecek? Türkiye de Geminid Meteor Yağmuru nereden izlenebilir?

Geminid Meteor Yağmuru bu gece izlenecek

İnsanların merakla beklediği Geminid Meteor Yağmurları yaklaştı. Merak edilen Geminid Meteor Yağmurları Google’ın Doodle ekranına taşındı. Geminid Meteor Yağmurları 2018 yılının son büyük gökyüzü olacak. İzleyenlere görsel şölen yatacağı bekleniyor.

Peki Geminid Meteor Yağmurları nedir

Geminid Meteor Yağmurları yılın son büyük gökyüzü olayı olarak adlandırılabilir. Gökyüzü bu gece yıldız kayması olarak ta bilinen meteor yağmurlarına sahne olacak.  Bu gökyüzü şöleninde bazı parçalarında Türkiye’ye düşmesi bekleniyor. Doğa olayı tutkunlarının yakından takip ettiği meteor yağmurlarında saatte 120 kadar meteor görülebilecek. Meteor yağmurları aralık ayının ilk haftası başlamıştı. Ancak meteor yağmurlarının en yoğun olacağı zamanlar 13 Aralık gecesinden 14 Aralık sabahına kadar olacağı belirlendi.

Muhteşem görüntülere sahne olacak olan meteor yağmurları uzaya ilgi duyan herkes tarafından her hangi bir ekipman gerektirmeden izlenebilecek.

Geminid Meteor Yağmurları Ne Zaman

2018 yılının çıplak gözle seyredilebilecek son meteor yağmuru Geminid (ikizle), 13 Aralık Çarşamba gününü 14 Aralık Perşembe gününe bağlayan yani bu gece yaşanacak. Birçok insan tarafından sabırsızlıkla beklenen bu gökyüzü olayını hiçbir ekipmana gerek duymadan herkes izleyebilecek.

Aralık ayının ilk haftası başlayan meteor yağmuru bu en yoğun seviyeye ulaşacak. Gece saat 02.00 sıralarında dünyanın her yerinden rahatlıkla izlenebilecek. Ay’ın hilal evresinde az ışık yansıttı anda yaşanacak. Bu sayede de atmosfere giren göktaşları rahatlıkla görülebilecek. Uzmanlar meteor yağmurlarını, göktaşları izlemek isteyenlerin şehir dışı karanlık bölgelerden izlemelerinin daha iyi görüntü elde edeceklerini belirtiyor. 

geminid meteor yağmuru ne oluyor? geminid meteor yağmuru ne zaman geminidin meteor yağmuru nereden izlenecek Türkiye de geminid meteor yağmuru nereden izlenebilir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500