Facebook ve Instagram kullanıcılarına şok! Facebook ve Insta kapanacak

Facebook ve Instagram kullanıcılarına şok! Facebook ve Insta kapanacak

Facebook ve Instagram kullanıcılarına şok bir gelişme yaşandı. Artık herkes Facebook ve Insta kullanamayacak. Kimler Facebook kullanabilecek, kimler Facebook ve Insta kullanamayacak

Facebook  ve Instagram kullanıcılarına şok! Facebook ve Insta kapanacak

Sosyal Paylaşım platformlarının en yoğunu olarak bilinen Facebook ve Instagram için flaş bir karar alındı. Artık herkes, bu iki sosyalpaylaşım sitesini kullanamayacak. Peki kimler kullanabilecek? 

Kimler kullanacak?
Facebook ve Instagram kullanım yaşı sınırlaması 13 yaş olarak belirlendi. 13 yaş altı kullanıcıların Facebook ve Instagram hesapları yasal olarak kapatılacak. Sadece mahkemeye veya soruşturmaya konu olduğu takdirde hesaplar incelemeye alınabilecek. Kapatılan hesapları geri almak mümkün olacak mı? Kapatılan hesapları geri almak için ne yapmak gerekiyor? Eğer Facebook ve Instagram kullanıcısıysanız ve 13 yaşından büyükseniz, devlet tarafından verilmiş bir fotoğraflı kimlik kartı ile 13 yaşından büyük olduklarını ispat etmeleri gerekecek.

Yaş sorunu
Değişiklik kararının İrlanda merkezli bir firmanın Facebook’ta 13 yaş altındaki kullanıcıları görmezden geldiği bir içerik incelemesi yaptığının fark edilmesi üzerine geldiği öğrenildi. Sosyal Paylaşım sitelerinde özellikle küçük yaştaki insanlara yönelik kaçırma, cinsel istismar, hırsızlık, iyi niyeti suistimal gibi suçların artıyor olmasından ötürü böyle bir karara gidildiği ifade ediliyor. Facebook ve Instagram'ın dev sahibi, sosyal paylaşım sitelerindeki kullanıcı belirsizliğinin de böylelikle önüne geçmek ve hesap sahiplerinin gerçek kişiler olmasını sağlamak istiyor.

facebook kapatılıyor mu instagram kapnıyormu facebookinstagram yaş sınırı kaç ınstagram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500