ERÜ'DE ERKEN EK KAYITLAR KAFA KARIŞTIRDI
Advert
kayseri escort

ERÜ'DE ERKEN EK KAYITLAR KAFA KARIŞTIRDI

ÖSYM Tarafından 5 Eylül'de başlayacak olan Ek kayıtlar için Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nin 26 Ağustos'u tercih etmesi, akıllara ''bu acele niye?'' sorusunu getirdi.

ERÜ'DE ERKEN EK KAYITLAR KAFA KARIŞTIRDI

Haber merkezimiz tarafından bir çok garip olayın gün yüzüne çıkartıldığı Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde bir garip gelşme de Ek Kontenjan hakkı sırasında yaşandı. Bir çok öğrencinin 5 Eylül'de başlamasını beklediği ek kontenjan başvurularının 26 Ağustos tarihinde yapıldığı ortaya çıktı.

YANGINDAN MAL KAÇIRIRCASINA:
Bir eğitim kurumuna yakışmayacak uygulamalarla Erciyes Üniversitesi'nin ismine gölge düşüren Spor Bilimleri Fakültesi'nde yeni bir skandal daha ortaya çıktı. ÖSYM tarafından neredeyse tüm okullar için uygulanan Ek Kontenjan için Spor Bilimleri Fakültesi, yetkisini kullanarak 5 Eylül tarihini beklemeden oldu bittiyle ek kontenjanlarını belirledi. Bir çok öğrenci ve velisinin tepki gösterdiği Spor Bilimleri Fakültesi'nde olup bitenlere, ''Yapılanlar yangından mal kaçırırcasına olup biten bir şey. Duyuru için neredeyse aynı gün yayınlandı denecek kadar aceleci davranılmış. Bir çoğumuz duyuruyu görmedik bile. Neden 1 günde oldu bittiye geldi ki'' şeklinde konuşuldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
BESYO KADROSU DEĞİŞTİRİLMELİ:
Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerinin yaptığı uygulamalara tepki gösteren bir çok veli, yapılanların keyfi olduğunu ifade etti. Kimi veliler, bu olayların FETÖ yapılanması tarzı durumlar olduğunu söylemesi de dikkat çekerken, ''Google'ye bu kurumun isminin yazıldığında Fetö iddialarıyla suçlanan öğretim görevlileri karşımıza çıkıyor. Yine oldu bittiyle geçen bir seçme dönemi, kafalarda soru işaretleri uyandırıyor'' şeklinde açıklamalarda bulundu.

REKTÖR GÖREVE:
Yaşanan gelişmeler nedeniyle Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış'ın görevini tam yapmasını ve bu fakülte üzerinde dolaşan şaibeleri ortadan kaldırması gerektiği çağrısı yapıldı. Rektörün, okul içerisinde bu denli garip ve hızlı bir şekilde yapılan uygulamaların önüne geçmesi gerektiğini de söyleyen veliler ''Rektör görevini layıkıyla yerine getirmeli. Erciyes Üniversitesi şaibe yuvası haline gelirse, o okulun itibarı ne olur. Kendi istedikleri öğrencileri kayıt edeceklerse, bizler neden sınava girmek içni masraf yapıyoruz'' yorumunu yaptılar.


 

 

 

 

 

 


BÜTÇELER SARSILDI:
Spor Bilimleri Fakültesi seçmeleri sırasında alınan kayıt parası ve spor salonu kiralama olaylarıyla da dikkat çeken idarecilerin, tutumlarının bir çok velinin ekonomisini alt üst ettiği de iddialar arasında yer aldı. Bir öğrencinin sadece Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi seçmeleri ve sınavları için yaklaşık Bin 250 lira para harcadığı iddia edildi.

Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 5 Eylül ek kontenjan erü Ek Kontenjan erü besyo erciyes üni Erciyes Üniversitesi Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator