En Yeni Cuma Mesajları
Advert
kayseri escort

En Yeni Cuma Mesajları

En hayırlı gün olarak bilinen Cuma günü, Müslümanlar için özel bir gündür. Duaların yağmur gibi aktığı bu mübarek günde Müslüman insanların kendi aralarında Cuma günlerini kutlamaları da ayrıca sevap olarak kabul edilir.

En Yeni Cuma Mesajları

Müslümanlar'ın camilere koşup dualar okuduğu ve Allah'a en yakın olduğu zamanlardan birine kavuştuğu Cuma gününde insanların kendi aralarında cumalarını kutlamaları da çok önemlidir. 

Yolda yürürken, yada bir yere girerken yapılan selamlaşma kadar ''Cuma kutlamaları'' da fazlasıyla önemlidir. İslam alemi içinde hem Müslümanların karşılaştıkları diğer din kardeşlerine selam vermeleri hemde cumalarını kutlamaları o kadar önemlidir ki, sevapların arttığına inanılır. İşte bu yüzden gelişen teknolojiyle birlikte cuma mesajları da telefonlara kadar girdi.
Müslümanlar, bir birlerine gönderdikleri Cuma Mesajları'nın benzerlik içermemesi için de yine teknolojiden faydalanmakta ve bazı kaynaklardan bu konuda yardım almatadırlar.

İşte bu yüzden sizler için derlenmiş en iyi Cuma Mesajları:

* Rabbim Üzüntülerimizi anlık, Sevinçlerimizi ömürlük, Dualarımızı tez zamanda kabul eyle. Amin! Hayırlı cumalar..

* Şüphesiz biz yeryüzünde olan şeyleri, onun üzerinde ziynet süs yaptık. Böylece insanların hangisinin amel bakımından daha güzel olduğunu denemek istedik. Hayırlı Cumalar…

* "Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem" diyen Sevgilinin (S.A.V.) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile. Hayırlı Cumalar dilerim.

* Şükür etmedikten sonra Dünyaları yesen ne fayda!ŞÜKÜR'le başladıktan sonra; bir kuru ekmek değmez mi Dünya'lara.. (Şems) Hayırlı cumalar.

* Cuma namazı saflarda BİR olan bedenler misali, gönüllerin de Efendimizin(sav) Sancağı altında bir olmasını dileklerimle Hayırlı Cumalar.

* Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin. Sizleri, ve tabi ki bizleri. Hayırlı Cumalar dilerim.

* Ya Rab, kusurumuzu affet. Bizi kendine kul kabul et. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Amin! Hayırlı Cumalar.

* Allah'ım! Geçmiş ve gelecek, gizli ve açık bütün günahlarımı bağışla! Benim ilâhım sensin. Senden başka ilâh yoktur. (Buhari, Tevhid 35)

* Allah'ım... Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat... Hayırlı Cumalar...

* "Sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir."(A'raf,7/199) Cuma Gününüz Bin Mübarek Olsun.

* Artık namazı kılınca, yeryüzünde dağılın. Allah'ın fazlını isteyip-arayın ve Allah'ı çokça zikredin; umulur ki felaha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz. (Cuma Suresi – 10)

* Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. (Cuma Suresi – 9)

* Ya Rabbi! Sana açılan elleri Sana yönelen gönülleri Sana bükülen boyunları Sana yalvaran bu dilleri boş çevirme Hayırlı Cumalar…

* "...Yeryüzünde fesat isteyip durma, çünkü Allah fesat peşinde koşanları sevmez." (Kasas 77) Hayırlı Cumalar.

* Avuç içlerinizde sakladığınız bütün duaların kabul olması dileğimle. Hâyırlı Cumalar.

* Allah'ım dualarımın kabul olmasını engelleyen tüm günahlarımı affet. Amin! Hayırlı Nurlu Cumalar.

* Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah'ın müminlerini bağışlaması dileğiyle Cumanız Mübarek olsun!

* Af dilemekten çekinmeyin, Hiç bir günah ALLAH'ın Rahmetinden büyük değildir. Hayırlı Cumalar.

* Allahümme salli ve alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ âli seyyidinâ Muhammed Hayırlı Cumalar.

* Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.

* Duâ Aşktır, Duâ Huzurdur, Duâ Umuttur. Hayırlı Huzurlu Umutlu Aşk Dolu Hayırlı Cumalar Olsun...

* Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.

* Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı. (Müslim, Cum'a 17, 18) Cumanız mübarek olsun.

* Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet te gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

* İmkanların bittiği yerde iman vardır, derdin ne kadar büyük olursa olsun” derdinden büyük Allah vardır. Hayırlı Cumalar.

en iyi cuma mesajları En Yeni Cuma Mesajları cuma mesajları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator