Elazığ'da deprem olacağını 4 ay önce tahmin etti
Advert
kayseri escort

Elazığ'da deprem olacağını 4 ay önce tahmin etti

Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem sonrasında sosyal medyadan açıklama yapan, Prof. Dr. Naci Görür 4 ay önce depremi tahmin ettiğini belirtti.

Elazığ'da deprem olacağını 4 ay önce tahmin etti

Prof. Dr. Naci Görür, 6 Ekim 2019 tarihinde katıldığı CNN TÜRK'teki Hakan Çelik'in programında depremin sinyallerini vermişti. Hafta Sonu programında Prof Dr. Naci Görür'ün yaptığı açıklamalar Elazığ'da meydana gelen depremin ardından çok konuşuldu. Katıldığı program esnasında Türkiye'nin deprem haritasını inceleyen Görür, Doğu Anadolu fay hattında uzun süredir deprem olmadığını belirtmişti. Söz konusu bölgenin ciddi deprem riski bulunduğu yönünde açıklmalarda bulunmuşu. Prof. Görür, riskli yerler arasında depremin meydana geldiği Elazığ'ın Sivrice ilçesini de belirtmişti.

Naci Görür'ün sosyal medyada yaptığı o açıklaması ise şöyle: "Doğu Anadolu fayına bir uyarı yapmak istiyorum. Bu fay uzun zamandır suskun. Doğu Anadolu fayı uzun zamandır suskun. Aşağı yukarı bin 500 yıllarından beri deprem olmadı. Büyük depremler olmuş. O bölgeler için ciddi risk söz konusu. Elazığ-Bingöl arası. "

Projelerim Reddedildi

Prof. Dr. Naci Görür, deprem sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Elazığ'da olabilecek depremlerle ilgili çalışmalar yürüttüğünü belirtti.  Ancak bunların sonuçsuz kaldığını ve dikkate alınmadığını söyledi. Görür hazırladığı projelerin TÜBÜTAK ve DPT gibi kamu kurumları dikkate alınmadığını öne sürdü.

Prof. Naci Görür şunları kaydetti: "Arkadaşlar, Elazığlı olmam nedeniyle, Elazığ'da bir zamanlar Elazığ'ın depremselliği ile ilgili konferanslar verdim, uyarılar yaptım, Elazığ ve köylerini depreme hazırlayın dedim. Bu konuda kitaplar basıldı. Ama maalesef pek bir şey yapılmadı. Tıpkı İstanbul'da olduğu gibi. Bununla da kalmadık. Yine Elazığlı olan Prof. Namık Çağatay ve İTÜ'deki arkadaşlarla birlikte Bingöl, Elazığ, Malatya, Maraş valilik ve belediye başkanlıklarını ve bu kentlerdeki üniversiteleri bir araya getirdim. Harita Genel Komutanlığını da işe katarak proje hazırladım. TÜBİTAK, DPT gibi bir çok yere başvurduk reddedildi. Halbuki her fay kuşağında depremin er geç geleceği biliniyor. Neden daha ortada deprem yokken oralar ele alınmıyor? Bileniniz var mı?"

 

Elazığ deprem 6.8 can kaybı Naci Görür Prof. Dr. Naci Görür deprem bildi depremi tahmin etti programda açıkladı Projelerim Reddedildi 4 ay önce tahmin etti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator