ÇOCUKLAR YAZ TATİLNDE ÇIRAK OLARAK ÇALIŞSIN !
kayseri escort

ÇOCUKLAR YAZ TATİLNDE ÇIRAK OLARAK ÇALIŞSIN !

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ilginç bir öneri sunarak dikkatleri üzerine çekti.

ÇOCUKLAR YAZ TATİLNDE ÇIRAK OLARAK ÇALIŞSIN !

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ilginç bir öneri sunarak dikkatleri üzerine çekti.

TESK'TEN İLGİNÇ ÖNERİ:
Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çocukların yaz tatilinde çalışmaları ve kendinlerini geliştirmeleri gerektiğini savundu. Başkan Palandöken, "Yaz tatilinde çocuklarımız bilgisayar başında oyun oynamak yerine kitap okumalı, kendini geliştirecek aktiviteler yapmalı. Kısa süreli çıraklık yapmalı" dedi.

SORUMLULUK DUYGUSU ÖNEMLİ:
Yaz tatilinin başlaması ile birlikte çocukların hem sorumluluk almayı hem de para kazanmanın zorluğunu öğrenmeleri gerektiğini savunan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sorumluluk duygusunun böyle aşılanabileceğini ifade etti. 

İŞ HAYATINA BAŞLAMALILAR:
Bir esnafın yanında şimdiden hayata atılmanın gelecekte çocuklara büyük katkı sağlayacağını söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yaz tatilinde çocuklarımız bilgisayar başında sürekli oyun oynamak yerine kitap okumalı, kendini geliştirecek aktiviteler yapmalı. Bununla birlikte kısa süreli manav, terzi, bakkal, berber gibi bir esnafın yanında çocuklarımızın çırak olarak çalışmaları gelişmelerine katkı sağlar. Hem para kazanmanın zorluğunu hem de sorumluluk almayı en iyi esnafımızın yanında öğrenir. Aynı zamanda bir zanaat de öğrenmiş olur" dedi.

SADECE OKUL İLE DEĞERLENDİRİLMEMELİ:
Çocukların yalnızca okuldaki başarıları ile değerlendirilmesinin yanlış olduğunu da söyleyen Başkan Palandöken, "Evladım benim çektiğim zorluğu çekmesin, en iyi okullarda okusun, en iyi şartları sağlayalım diyerek çocuklarımızı yetiştirirken belki de onları yanlış yönlendirmiş oluyoruz. Çocuklar yalnızca okuldaki başarıları ile değerlendirilmemeli. En iyi okulda en iyi bölümleri bitirsin diye düşünürken onların birçok yeteneğini keşfedememiş ya da köreltmiş olabiliyoruz. Onların yeteneklerini keşfetmek, ilgi alanlarına göre yönlendirmek, tercihlerine saygı duymak zorundayız. Aslında sorumluluk almayı, hayatı öğrenmelerini ve tanımalarını sağlamak için en önemli nokta en iyi okullar değil, onların yeteneklerine göre yönlendirmektir. Çocuklarımızın geleceğe sağlam adımlar atması, özgüven sahibi olması için o adımları kendilerinin atmalarına müsaade etmeliyiz" diye konuştu.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator