Cinsellikte Sıkça Yapılan Hatalar
Advert
kayseri escort

Cinsellikte Sıkça Yapılan Hatalar

Yapılan araştırmalar, boşanan çiftlerin beşte birinde cinsel sorunlar olduğunu kanıtlamış durumda. Kadınların cinsel hayatlarında yaptığı 10 hata haberimizde...

Cinsellikte Sıkça Yapılan Hatalar

Birçok kadın cinsellikte yaptığı hatalardan dolayı sağlıklı bir ilişki yaşayamıyor. Araştırmaların boşanan çiftlerin beşte birinde cinsel sorunlar olduğunu gösteriyor. Kadınların cinsel hayatlarında sıklıkla yaptığı 10 hatayı açıklandı. Şunu unutmamak gerekir, kadınlarla erkeklerin cinsellikleri çeşitli farklar içerir. Beklentiler birbirinden farklı olabilir.Birçok kadın cinsellik konusunda ne yazık ki daha sınırlı bilgiye sahiptirler.Bu eksik bilgiler onların neleri yapmaları veya neleri yapmamaları konusunda sıkıntıya sokabilir.İşte doyumlu bir cinsellik için uzak durulması gereken davranışlar...

  • Cinselliğin başlatılmasını karşısından beklemek

Birçok kadın çeşitli kaygılarla cinselliği hep erkeğin başlatması gerektiğine inanıyor. Kendisinin cinselliği başlatmasının ayıp olduğunu düşünüyorlar. Karşı tarafın aşırı istekli bir kadın olarak algılanacağı ile ilgili kaygı yaşıyor ve kendinin basit ve ahlaksız olarak değerlendirileceğini düşünüyor. Oysaki kadının başlattığı cinsellikte, erkeklerin kendilerine olan güvenleri daha da artıyor.

  • Vücuduna güvenmemek

Bazı kadınlar kendi vücutlarıyla çok meşguldürler. Vücutlarını beğenmezler. Cinsellik esnasında kaygıları nedeniyle, karanlık ortam isterler. Hamilelikte bu durum sık sık yaşanır. Kendinize güvenmediğinizde cinsel hayatınız da sekteye uğrar.

  • Cinselliği bir amaç olarak kullanmak

Birçok kadın isteklerinin yerine getirilmesi için cinselliği bir silah gibi kullanıyor. İstekleri yerine getirilmediğinde, cinsellikten uzak durarak cezalandırıyorlar. Cinsellik yakınlığın doruğudur. Bu şekilde davranış erkeğin kadından soğumasına neden oluyor. Hatta her cinselliğin sonunda bir istek geleceğini düşünerek, erkek giderek cinsellikten uzaklaşıyor. İsteklerinizi cinsellik yoluyla ifade etmeyin.

  • Eşiyle cinselliği konuşmamak

Cinsellikte herkes anlaşılmak ister. Oysa kimse diğerinin neden zevk aldığını neden hoşlandığını bilemez. Sadece tahmin eder. Yaşamın bu kadar önemli bir parçası olan cinsellik, tahminlere bırakılmamalı. İsteklerinizi ve hoşlandığınız şeyleri ifade ederseniz, doyumlu bir cinsellik olur. Bunu ayıp ya da tuhaf bir istek olarak düşünmeyin, düşüncelerinizi konuşmaktan çekinmeyin.

  • Cinsellikte yeniliklerden uzak durmak

Birçok kadın cinsellikte yeniliklere kapalı oluyor. Erkeğin yenilik isteklerine şüpheyle bakıyorlar. Oysa cinsellik yenilik olmadıkça tekdüze bir hal alır ve sıkıcı olabilir. Yenilikleri denemekten kaçınmayın. Belki de denediğiniz şeyler, sizin de çok zevk alacağınız bir durum olabilir.

  • Kadının kendi cinselliği üzerine düşünmemesi

Maalesef kadınlar, cinselliğe erkekler kadar kafa yormuyorlar. Birçok kadın kendi cinsel organı hakkında bile fikre sahip değil. Etraftan duydukları, eksik, yanlış bilgileri gerçek olarak algılıyorlar. Aslında kendi cinselliğine odaklanmak ve cinselliğine önem vermek, cinsel yaşantısını renklendirebilir.

  • Orgazm taklidi yapmak

Cinsellik gerçekçi olmak zorundadır. Birçok kadın isteksiz olduğu halde eşini kırmamak adına cinsellik yaşar. Cinsellik esnasında hareketsiz ve isteksiz olur. Bu durum karşı tarafça anlaşılır. Gerçekçi olmayan davranışlar cinsellikten uzaklaştırır.

  • Cinsellik esnasında çok konuşmak ve müdahale etmek

Birçok kadın cinsellik esnasında başka isteklerini de dile getirir. Bu karşı tarafı uzaklaştıran bir durumdur. Cinsellik esnasında eşinizin, kendinizi başka kadınlarla karşılaştırmasını istemeyin.

  • Kendine özen göstermemek

Birçok kadın dışarıda şık ve güzel giyinirken, evde özensiz, dağınık saçlarla dolaşıyor. Makyaj sadece dışarı çıkılırken yapılacakmış gibi düşünüyor. Yatakta da aynı şekilde kalın eşofmanlarla eşine dokunmadan yatıyor. Evde ve yatakta giydiklerinize özen göstermezseniz, temizliğinize dikkat etmezseniz karşı taraf sizden soğuyacaktır. Siz kendinizi çekici hissetmezken karşı taraf hiç hissetmez. Daha özenli olmak yararlıdır.

Kadınların cinsel ilişkide yaptıkları hatayı anlatan videomuzu izleyebilirsiniz...
 

cinsellik cinsellikte yapılan hatalar kadın cinsellik cinsel ilişki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator