Chromium nasıl kullanılır
kayseri escort

Chromium nasıl kullanılır

Chrome ve Yandex gibi web tarayıcılarının temelini oluşturan Chromium, adını Krom elementinden alır. Peki web tarayıcıları içerisinde bu kadar kolay kullanıma sahip olan Chromium nedir? Detaylar haberimizde...

Chromium nasıl kullanılır

Logosu itibariyle Chrome’dan farklı olan Chromium, web için sekmeli bir pencere yöneticisi görevini yürütmektedir. Ufak çaplı bir tarayıcı olduğundan ve hızlı olduğundan dolayı kullanıcılarından oldukça olumlu bir tepki almıştır .

Peki bu tarayıcıyla ne yapabilirsiniz?

Chromium alfa sürümüne sahip ve sol üst köşeden erişim sağlayan uygulamalar sayfası içermektedir.
·        Uygulamalar sayfası Chrome’un bağlandığı bütün web uygulamalarına bağlanabilmektedir. Gmail, Youtube, Google Apps, Yahoo, Facebook, Twitter gibi uygulamalara kolayca erişimi mümkündür.
·        Uygulama ile birlikte hesap makinesi, saat, batarya ve ağ durum göstergesi özellikleri gelmektedir.
·        F8 tuşu ile tüm kısa yolları kapsayan ekran gelmektedir.
·        F12 ile ek tarayıcı sayfaları açılarak aralarında geçiş yapılabilmektedir.
·        Chrome’dan çok daha hızlıdır.
·        Basit bir ara yüz sunmaktadır.

Chromium Host Executable Nedir?

Chromium Host Exe dosyaları, bilgisayarın bir görevi yerine getirirken sırasıyla izlediği talimatları içeren dosyalardır. Exe hataları ise bilgisayarı başlatırken ya da bir programı başlatırken ortaya çıkmaktadır. Host Exe sorunları bozuk, eksik dosyalar veya virüs gibi kötü amaçlı yazılımlar ile ilişkilendirilmektedir. Bu yüzden Host Exe’yi kullanırken dikkatli olunmalıdır. Bazı siteler ise host exe dosyasının resmi geliştiricisi tarafından onaylanmayan EXE dosyalarını dağıtır. Bu orijinal olmayan ve onaylanmamış EXE dosyaları genellikle virüslü ya da kötü amaçlı yazılım dosyalarıyla birlikte paketlenmektedir.

teknoloji haberleri Chromium Chrome Yandex Krom hızlı tarayıcı kolay kullanım Chromium Host Executable Chromium nasıl kullanılır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator