Çerkezoğlu Mustafa Bey Konağı'nın Onarım Çalışmaları Sürüyor
kayseri escort

Çerkezoğlu Mustafa Bey Konağı'nın Onarım Çalışmaları Sürüyor

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Ağırnas Bölgesinde bulunan Çerkezoğlu Mustafa Bey Konağı’nın onarım çalışmalarının büyük hızla devam ettiğini kaydetti.

Çerkezoğlu Mustafa Bey Konağı'nın Onarım Çalışmaları Sürüyor

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Ağırnas Bölgesinde bulunan Çerkezoğlu Mustafa Bey Konağı’nda aslına uygun onarım çalışmasının devam etiğini ve bu yıl sonunda tamamlanarak hizmete sunulacağını söyledi.

Milli Mücadele Döneminde Kayseri’nin önemli şahsiyetlerinden Çerkezoğlu Mustafa Beye ait konağın 2002 yılında kültür envanteri olarak tescillenmiş olduğunu hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu “Ağırnaslı Çerkez Mustafa Bey Konağı restorasyonu çalışmaları bir bütünlük içinde tamamlanacaktır. Mülkiyeti Belediyemize ait olan bu yapının 1815 yılında inşa edildiği bilinmektir. Milli Mücadele Dönemi’nde Kayseri'nin önemli isimlerinden biri olan Çerkezoğlu Mustafa Bey tarafından Ağırnas'ta yaptırılan bu yapı, birçok sanat değeri taşıyan özelliğini bünyesinde barındırmaktadır.” dedi.

Başkanı Palancıoğlu, konağın kesme taş, kaba yonu taş, ahşap ve demir malzeme kullanılarak aslına uygun olarak onarıldığını sözlerine ekledi.

son dakika sondakika kayseri son dakika kayseri sondakika kayseri kayseri haberleri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu Çerkezoğlu Mustafa Bey Konağı Ağırnas Bölgesi onarım çalışması Milli Mücadele Dönemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator