Cep telefonu almak isteyenler için yeni taksit imkanı

Cep telefonu almak isteyenler için yeni taksit imkanı

Atılıl cep telefonu alıp modaya uymak isteyenler taksit sınırlandırmasına takılmadan nasıl alacak

Cep telefonu almak isteyenler için yeni taksit imkanı

Türkiye'de akıllı telefon modasına uymayan yok. Kullanmasını bilen de bilmeyen de cebinde akıllı cep telefonu taşımak için can atıyor. Peki Türkiye'de cep telefonları en fazla kaç taksit olur? Cep telefonu taksit sayısı kaça yükseldi? Bilgisayarlarda taksit sınırı var mı?  Konaklamada da taksit sınırı var mı? Cep telefonu kredi kartına taksitle alınabilir mi? Taksit sınırı hangi tarihe kadar geçerli?

 Dün yayınlanan haberlere göre 31 Ocak 2019 tarihine kadar taksit sınırlandırması 6 ay olan telefon, tablet, bilgisayar taksitleri 12 aya yükseldi.  Ancak cep telefonu alırken kredi kartlarına taksit hala yapılmıyor. Satışlar artacağı için satıcıların yüzü gülüyor. Aynı zamana taksit sayısının artması ile birlikte tüketiciler de rahat bir nefes alacalar.

Yönetmeliğe göre 31 Ocak 2019’dan sonra 3500 TL ve üzerindeki telefonlar için taksit sayısı yeniden 6 aya düşecek fakat bu fiyatın altında kalan telefonlar için 12 ay taksit sınırlaması devam edecek. Günümüzde dolardaki artış sebebiyle alım gücü gitgide düşen vatandaşın yüzü bu haber ile bir nebze de olsa gülüyor.

Taksit sınırı değişikliği sadece cep telefonlarında değil; konaklama, seyehat acenteliği ve hava yollarında da taksit sınırı 6 aydan 9 aya çıkartıldı.

cep telefonu taksit sayısı cep telefonu taksitle nasıl alınır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500