Bu meyvelerin çekirdekleri ölüm saçıyor

Bu meyvelerin çekirdekleri ölüm saçıyor

Uzmanlar tarafından verilen bilgilere göre bazı meyvelerin çekirdeklerinde yer alan zehirli maddeler ölüme kadar varan sağlık sorunlarına yol açıyor.

Bu meyvelerin çekirdekleri ölüm saçıyor

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre bazı meyvelerin çekirdeklerinde yer alan zehirler maddeler ölüme kadar varan ciddi sağlık problemlerine yol açabiliyor.

Meyve tüketimi konusunda uyarıda bulunan uzmanlar, bazı meyvelerin çekirdeklerinde “amigdalin” ismindeki zehirli maddenin yer aldığını ve bu maddenin bir siyanür bileşiği olan “siyanid”in ortaya çıkmasına neden olarak ölüme kadar varan ciddi sağlık sorunlarına yol açtığını belirtti.

İşte çekirdekleri zehirleyen besinler

Çekirdekleri zehirlenmeye yol açan besinler arasında ise acı badem, zerdali, kiraz, şeftali ve elma çekirdekleri yer alıyor.

Zehirlenme belirtileri nelerdir?

Meyve çekirdekleri sonucunda oluşan zehirlenme ise; gelişen solunum düzensizliği, tansiyon düşmesi, baygınlık, ateş, havale, felç, morarma ve sonuç olarak solunum durması şeklinde belirti gösteriyor.

Zehirlenmeye nasıl müdahale edilmelidir?

Uzmanlar ağız yoluyla zehirlenen kişilerin mutlaka kusturulmasını belirtirken, zehirleyen yiyeceğin ne olduğunun tespitinin de oldukça önemli olduğuna değiniyor..

zehirli besinler zehirli meyveler zehirli sebzeler meyve çekirdekleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500