Bilişim sistemleriyle halkı dolandıranlara hapis cezası
Advert
kayseri escort

Bilişim sistemleriyle halkı dolandıranlara hapis cezası

Kayseri'de bilişim sistemlerini kullanarak banka ve kredi yoluyla vatandaşları dolandırmaktan suçlu bulunan 3 kişiye hapis cezası verildi.

Bilişim sistemleriyle halkı dolandıranlara hapis cezası

Kayseri'de 'Bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık' ve 'Bilişim sistemlerinin kullanılması suretiyle hırsızlık' suçlarından yargılanan 3 kişi hapis cezası verildi.

Kayseri Adalet Sarayı 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuksuz olarak yargılanan F.Z., SEGBİS ile duruşmaya katıldı. 'Bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık' suçundan yargılanan F.Ş., mahkeme heyetinin son sözünü sorması üzerine, "Pişmanım, beraatımı talep ediyorum" dedi.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucunda F.Ş.'nin eylemini sabit görerek, şahsa 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Hırsızlık yapan şahıslara da hapis cezası

1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık R.E., tutuksuz sanık O.K. avukatlar hazır bulundu. Mahkemede son sözü sorulan R.E., "Takdir mahkemenin" derken, tutuksuz sanık O.K. ise, beraatını istedi. Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucunda O.K. ve R.E.'ye ayrı ayrı 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi.

Kayseri bilişim sistemleri banka kredi kurumları hırsızlık Kayseri Adalet Sarayı 1. Ağır Ceza Mahkemesi SEGBİS Hırsızlık yapan şahıslara da hapis cezası 1 yıl 8 ay hapis cezası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator