BEYAZ EŞYA'DA TAKSİT SAYISI ARTTI
kayseri escort

BEYAZ EŞYA'DA TAKSİT SAYISI ARTTI

Ticaret Bakanlığı'nın Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliği'ne göre bazı eşyalardaki taksit 18 aya çıktı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

BEYAZ EŞYA'DA TAKSİT SAYISI ARTTI

Ticaret Bakanlığı'nın Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliği'nde yapılandüzenlemelerin ardından alınan karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Değişen yönetmelik bazı eşyalardaki taksit sayısının 18 aya çıkması yönünde oldu. Ticaret Bakanlığı'nın bu kararı Resmi Gazete'de duyurdu. Böylece Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle beraber bazı ürünlerde taksit sayısı değişti.

ESKİ TAKSİT SAYISI 9 AY:
Daha önceki değişiklikte uygulanan kural şöyleydi: "Birinci fıkradaki süre; ses ve görüntü sistemleri satışları ile fiyatı 3 bin Türk Lirasının üstünde olan televizyon satışlarında 3 ay, bilgisayar ve tablet bilgisayar ile fiyatı 3 bin 500 Türk Lirası'nın üzerinde olan cep telefonu satışlarında 6 ay, fiyatı 3 bin Türk Lirasının altında olan televizyon satışlarında 9 ay olarak uygulanır. Perakende işletmelerce kuyum satışlarında taksitlendirme yapılamaz."

YENİ TAKSİT SAYISI 18 AY:
Değişen yönetmeliğe göre video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya ve tablet bilgisayar satışları ile fiyatı 3 bin 500 TL'nin üstünde olan televizyon ve cep telefonu satışlarında 6 ay, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ile mobilya satışlarında 18 ay olarak uygulanacak.


 

Ticaret Bakanlığı beyaz eşya taksit sayısı Resmi Gazete
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator