Başyazıcı Sucukları Vatandaşa Acımamış !
Advert
kayseri escort

Başyazıcı Sucukları Vatandaşa Acımamış !

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaptığı kontroller sonucunda Kayseri'nin önemli markalarından Başyazıcıoğlu Sucuk'ta defalarca uygunsuz madde buldu.

Başyazıcı Sucukları Vatandaşa Acımamış !

Kayseri'nin en önemli Sucuk markalarından birisi olan Başyazıcıoğlu Et firması, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaptığı kontroller sonrasında içerisinde olmaması gereken maddelerle üretim yaptığı gerekçesiyle ifşa edildi. Defalarca yapılan denetimlerde karşılaşılan uygunsuz içerik ve madde nedeniyle Başyazı ve Başyazıcıoğlu markası ifşa edildi.

BOZUK YADA DEĞİŞTİRİLMİŞ GIDA:
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu nezdinde yaptığı incelemeler sonrasında, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten veya satan firmaların listesi açıklandı. Türkiye genelinde isimleri ifşa edilen firmalar arasında Kayseri'den Başyazı ve Başyazıcıoğlu'da yer alıyor. 
Sosis Eti içerisine kanatlı hayvan eti koyarak vatandaşları yanıltan Başyazıcıoğlu Et, sucuklarının içerisine ise Baş Eti kattığı gerekçesiyle ifşa edildi ve vatandaşlara dikkat edlmesi konusunda uyaılarda bulunuldu.

BAŞYAZICIOĞLU ET KİMDİR ?
Başyazıcıoğlu Et ve Gıda San. ve Tic. A.Ş. olarak faaliyet gösteren ve Başyazıcı ve Başyazıcıoğlu gibi markalarla hizmet veren kuruluş, 1953 yılında Mahmut Başyazıcıoğlu tarafından kuruldu. Firma 1983 yılında “Et Kombinesi” hüviyetini de alarak, salam, sosis, kavurma, füme dil ve jambon gibi et mamullerinin üretimine başladı. Kendi besi çiftliklerini kuran firma, pastırma, sucuk, kavurma, salam, jambon, füme, sosis, çemensiz pastırma, vakumlu pastırmada üretmekte.
Helal sertifikalı ve ISO 9001, Ohsas 18001, ISO 14001, ISO 22000 gibi belgelere de sahip olan Başyazıcıoğlu Et, fabrikasını Kayseri Karpuzatan mevkiinde bulundursa da genel merkezini İstanbul'da tutuyor.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Kayseri Kayseri sucuk Başyazıcıoğlu Et Başyazıcı Başyazıcı sucuk Başyazıcıoğlu Başyazıcıoğlu sucuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator