APPLE 9 MİLYAR DOLAR DEĞER KAYBETTİ
kayseri escort

APPLE 9 MİLYAR DOLAR DEĞER KAYBETTİ

Dünyanın en önemli teknoloji devlerinden Apple, sahibi Steve Jobs'un ölümünün ardından neredeyse en büyük 2. darbesini aldı. Şirket bir anda milyarlarca dolar zarar etti.

APPLE 9 MİLYAR DOLAR DEĞER KAYBETTİ

Apple'nin, bir günde 9 Milyar dolar zarar ettiği ortaya çıktı. Şirkette yaşanan bu gelişmenin ardından, yatırımcılar ve Apple kullanıcıları bir anda kısa sürelide olsa panik yaşadı.

Edinilen bilgiye göre Apple'nin neredeyse ilk persenolerinden birisi olan ve şirketin baş tasarımcısı olarak bilinen Jony Ive, ayrılık kararı verdiğini açıkladı. iPhone ve diğer bir çok ürünün tasarımcısı olarak bilinen Jony Ive'nin bu kararı sonrasında şirket bir anda değerinden 9 Milyar dolar düştü. 30 yıldır Apple'da çalışan Ive, aldığı kararı duyurarak yıl sonuna doğru şirketten ayrılacağını açıkladı. iMac, iPod ve iPhone gibi ürünlerin taarımcısı olarak bilinen Ive'ın kararıyla şirket hisseleri yüzde 1,5 oranında düştü.

2011'de ölen Apple'ın kurucusu Steve Jobs, taarımcısı Jony Ive için "Apple'da bir ruh partnerim varsa o da Jony'dir" demişti. Jony Iven'nin kararındaki kararlılığı Apple'nin gelecek kaygısına düşmesine eden oldu.

Apple Jony Ive iPhone iMac iPod Steve Jobs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator