AÖL 2019 1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı mı
Advert
kayseri escort

AÖL 2019 1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı mı

AÖL 2019 yılı sınav sonuçları açıklandı mı AÖL 1.dönem sonuçları sınava girenler tarafından merak edildi. AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı haberimizde…

AÖL 2019 1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı mı


7-8 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılan Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem sınavları için sonuçlar merakla bekleniyordu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği AÖL sınavları bakanlığın ve Açık Öğretim Lisesi'nin sitesinden açıklandı. AÖL 1.dönem sonuçları sorgulama sayfası haberimizde..

Eğitimini açık öğretim üzerinden devam ettiren öğrenciler, 7-8 Aralık tarihlerinde sınava girdi. Değerlendirme sürecinin tamamlanmasının sonuçlanmasının ardından bilgiler, kurumun resmi internet sitesinin öğrenci giriş ekranından öğrenilebiliyor. 

MEB Sınav Sorgulama Ekranı

Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları Açıklandı mı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği AÖL 1. Dönem sınav sonuçları açıklandı.  AÖL sınav sonuçlarına http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx internet adresinden giriş yapılarak erişim sağlanıyor.

AÖL Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir

Açık Öğretim Lisesi’nin üçüncü dönem sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve Açık Öğretim Lisesi'nin resmi internet sitesinden yayınlanacağı bilgisine ulaşıldı.

Söz konusu sitelere erişim sağlayan bir öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler yardımıyla açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapılarak sınav sonucu öğrenilebilir. AÖL sınav sonuçları yazılı olarak öğrencilerin ikametgah adreslerine gönderilmeyecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


AÖL Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir?

1- Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacaktır.

2- Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlara İtiraz WEB sayfasına http://odsgm.meb.gov.tr/www/ortak-sinavlara-itiraz/icerik/18adresinden ulaşabilirsiniz.


AÖL Nedir?

1992 yılında kurulan Açık öğretim liseleri örgün eğitimdeki genel liselerin program içeriklerini kullanır. Uzaktan eğitim alınan AÖL’de yüz yüze öğretim uygulaması yoktur. AÖL’ün eğitim süresi 4 yıldır (8 dönem) Açık Öğretim Lisesinde bir öğretim yılı iki dönemden oluşur. Öğrenciler çalışma takviminde belirtilen zamanlarda her dönem (yılda 2 kez) internet üzerinden kayıt yenilemek zorundadır. Ayrıca eğitimin içeriği ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından şu açıklama yapılmıştır; “Eğitim TV ve Radyo ile yapılmakta basılı materyallerle desteklenmektedir. Basılı materyaller 81 ilde dağıtım noktası olarak belirlenmiş toplam 548 adet Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne kargo yolu ile gönderildiği gibi e-kitap olarak internet üzerinden de yayınlanmaktadır.”

 

AÖL Açık öğretim lisesi açıköğretim lisesi sınav sonuçları MEB Milli Eğitim Bakanlığı AÖL Nedir? AÖL Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir? AÖL Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir 7-8 Aralık MEB Sınav Sorgulama Ekranı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator