Anadolu Farm'ın Tek Tutuklusuna Tahliye
Advert
kayseri escort

Anadolu Farm'ın Tek Tutuklusuna Tahliye

Türkiye'nin Çiftlik Bank olarak bildiği dolandırıcılık sistemine sahip olan ve 42 kişinin yargılandığı Anadolu Farm davasında İsa Karademir'in de tahliye edilmesi sonrası yargılanan tüm isimler tahliye edilmiş oldu

Anadolu Farm'ın Tek Tutuklusuna TahliyeKayseri'de İsa Karademir'in kurucusu olduğu ve internet üzerinden faaliyet yürüten Anadolu Farm yöneticileri ve üyeleri hakkında, üyelerden para topladıkları iddiasıyla 2018 yılında soruşturma başlatılmıştı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde 8 şüpheli gözaltına alınarak tutuklandı. Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 41 sanığın yargılandığı davada 7 tutuklu sanığın 6'sı daha önceki celselerde tahliye edildi.

Kayseri Kapalı Cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile davaya katılan İsa Karademir dolandırıcılık yapmak amacıyla bu işe girmediğini söyleyerek tahliyesini istedi. Karademir, “Benim amacım dolandırıcılık değildi, defalarca anlattım, amacım ticaret yapmaktı, Tavuk Dünyası buna bir örnektir. 30 yaşındayım, Ziraat Bankası’nda çalışıyordum. Bu tür sistemi internet üzerinden gördüm, restoran zinciri açacaktım. Dolandırıcılık yapacak olsam mesleğimi bırakıp, bu işe girer miyim? Herkesin empati yapmasını istiyorum. Para veren kişilerin karını verecektim ama olmadı, hesaplarıma bloke konulmasaydı, ödemeleri yapacaktım. Ben mağdurum, çalışanlarım da mağdur oldu. Kaçma durumum söz konusu değildir, yapacağım işlerde ticarete güvendim ama olmadı, suçsuzum” açıklamasında bulundu.

Mahkeme heyeti yurt dışı yasağı getirerek İsa Karademir'in tahliyesine karar verdi. Aynı zamanda dava dosyasında eksikliklerin tamamlanması için mahkemeyi ileri bir tarihe erteledi.

Kayseri İsa Karademir internet üzerinden Anadolu Farm Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tutuklu tahliye tutuklu sanık kalmadı Ben mağdurum dolandırıcılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator