3 Aralık 2019 Reyting Sonuçları
Advert
kayseri escort

3 Aralık 2019 Reyting Sonuçları

Kanalların verdikleri reyting savaşı devam ederken 3 Aralık 2019 reytinglerini kazanan program veya diziler hangisi oldu? İşte 3 Aralık Reyting sonuçları…

3 Aralık 2019 Reyting Sonuçları

Ekranların sevilen ve takip edilen dizilerinin her akşam verdikleri reyting mücadelesinde hangi dizinin birinci olduğu merak ediliyor. Peki 3 Aralık 2019 reyting sonuçları açıklandı mı?
Reytinglerde salı akşamının en çok izlenenleri belli oldu. AB ve Total olarak iki farklı reyting kategorisinde rekabet eden dizi ve programların 3 Aralık Salı akşamı yayınlanan bölümlerinin birincileri bugün açıklandı.
3 Aralık 2019 akşamı; ATV'de Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Fox' ta Kadın, TV8'de MasterChef, Star Tv'de Çocuk, ve Kanal D'de Azize televizyon ekranlarında yer aldı.
Salı akşamlarının geçtiğimiz sezonlardan beri lideri olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz  yine zirvede yer aldı. Kadın dizisi 2. sıraya oturarak birinciyi takip etti. Çocuk dizisi üçüncü oldu ve yarışma programı olan MasterChef salı günü ekranların dördüncü izlenme sırasına girdi. Azize dizisi ise son sırada yer aldı.   
İşte günün reyting sonuçları...
Televizyon ekranlarında dizilerin reyting rekabeti salı günü de artarak devam ediyor. Reytinglerde 3 Aralık akşamının total raporuna göre Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz birinciliği elden bırakmadı. Kadın ikinci olurken, Çocuk üçüncü oldu. Kanallar arasındaki yarışta Masterchef dördüncü ve Azize ise son sırada listeyi tamamladı.
İŞTE TOTAL'DE İLK 10 PROGRAM
1-EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ ATV
2-FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX
3-KADIN FOX
4-ESRA EROL'DA ATV
5-EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ (ÖZET) ATV
6-MÜGE ANLI İLE TATLI SERT ATV
7- SHOW ANA HABER SHOW TV
8- KADIN (ÖZET) FOX
9-ÇOCUK STAR TV
İŞTE AB GRUBUNDA İLK 10 PROGRAM
1-FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX
2-EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ ATV
3-KADIN FOX
4-MASTERCHEF TURKIYE TV8
5-EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ (ÖZET) ATV
6-ÇOCUK STAR TV
7-KADIN (ÖZET) FOX TV
8-GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW (TKR) SHOW TV
9-MÜGE ANLI İLE TATLI SERT ATV
10-SHOW ANA HABER SHOW TV

Reyting nasıl ölçülür?
Reyting televizyonlar için kararlarında kilit rol oynayan göstergelerden biridir. Hatta günlük hayatta mutlaka bazı dizilerin ve programların reyting kurbanı olduğunu duymuşsunuzdur. Peki nedir bu reyting ? Reyting nasıl ölçülür? Reyting denekleri nasıl ölçülür?
Reyting Nedir?
Reyting temel olarak hangi programın ve televizyon kanalının ne kadar çok izlendiğini gösteren sistemin adıdır. Bu ölçümler belirli sayıdaki deneklerin televizyonlarına takılan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu cihazların nerede ve kimde olduğu bilinmez. Son açıklanan verilere göre yaklaşık 2200 evde reyting ölçüm cihazı olduğu biliniyor.
Peki reyting oranları nasıl hesaplanır?
Reyting oranları belirlenen deneklerin televizyonlarına bağlanan peoplemeter adlı cihazlar aracılığı ile belirlenir. Bu cihazlar deneğin saat kaçta hangi kanalı izlediğini ne kadar süre ile izlediğini ortaya koyar. Ardından tüm televizyonlara ve programlara bir yüzde ve puan verir. Geliştirilen bu sisteme göre bir sıralama yapılır. Total adı verilen puantaj ve sıralamada tüm izleyicilerin değerlendirmeleri göz önünde bulundurulurken, AB adı verilen sıralamada ise gelir seviyesi ve eğitim seviyesi diğer deneklere nazaran daha yüksek olan grubun sıralamasıdır.
Reyting denekleri nasıl seçiliyor?
Reyting denekleri şirketlerin aldığı başvurular arasından seçiliyor. Denekler evlerinde televizyonlarını açtığında cihaz kayda giriyor ve hangi kanal izleniyorsa onun reytingi artmaya başlıyor. Denekler bunu genellikle ücret almak yerine "hediye" karşılığı yaparlar. Bu uygulama da hediyelerin televizyon olması ve aileyi zenginleştirecek düzeyde olması yasaktır. Tost makinesi, meyva sıkacağı gibi küçük ev aletleri hediye edilebilir.

4 aralık 2019 tv reyting total AB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator