29 Kasım Reyting Sonuçları
Advert
kayseri escort

29 Kasım Reyting Sonuçları

Ekranların reyting mücadelesi devam ederken hangi dizinin birinci olduğu merak ediliyor. Peki 29 Kasım 2019 reyting sonuçları açıklandı mı?

29 Kasım Reyting Sonuçları
Reytinglerde cuma akşamının en çok izlenenler dizileri belli oldu. AB ve Total olarak iki farklı reyting kategorisinde rekabet eden dizi ve programların 29 Kasım Cuma akşamı yayınlanan bölümlerinin birincileri bugün açıklandı.
29 Kasım 2019 akşamı; TRT1'de Payitaht Abdulhamid, KANAL D 'de Arka Sokaklar, FOX'ta Ferhat ile Şirin ve ATV'de Hercai ekranlarda yer aldı.
29 kasım akşamının lideri belli oldu. KANALD' de yayınlanan Arka Sokaklar 29 kasım cuma akşamı birinciliğe oturdu.
 Hercai ise 2. sıraya yerleşti. Üçüncü sıranın sahibi Payitaht Abdulhamid oldu. ardından Ferhat İle Şirin dizisi dördüncü sıraya yerleşerek liste tamanlandı.
İşte günün reyting sonuçları...
Televizyon ekranlarında dizilerin reyting rekabeti cumartesi günü de artarak devam ediyor. Reytinglerde 29 Kasım akşamının total raporuna göre 
Arka Sokaklar birinci oldu.
Hercai ikinci olurken, 
Payitaht Abdulhamid bu akşam üçüncü oldu.
ardından listenin son sırasına dördüncü olarak Ferhat İle Şirin geçti.
İŞTE TOTAL'DE İLK 10 PROGRAM
1-ARKA SOKAKLAR KANAL D
2-HERCAİ ATV
3-FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX
4-ARKA SOKAKLAR (ÖZET) KANAL D
5- ESRA EROL'DA ATV
6-MÜGE ANLI İLE TATLI SERT ATV
7- MASTERCHEF TÜRKİYE TV8
8-SHOW ANA HABER SHOW TV 
9-HAVA DURUMU KANAL D
10-GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW SHOW TV
İŞTE AB GRUBUNDA İLK 10 PROGRAM
1-FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX
2-MASTERCHEF TÜRKIYE TV8
3-GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW SHOW TV
4-PAYİTAHT ABDULHAMİD TRT 1
5-ARKA SOKAKLAR KANAL D
6-FERHAT İLE ŞİRİN FOX
7-GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW (ÖZET) SHOW TV
8-HERCAİ ATV
9-SHOW ANA HABER SHOW TV
10-MASTERCHEF TÜRKIYE (ÖZET) TV8
Reyting nasıl ölçülür? 
Reyting televizyonlar için kararlarında kilit rol oynayan göstergelerden biridir. Hatta günlük hayatta mutlaka bazı dizilerin ve programların reyting kurbanı olduğunu duymuşsunuzdur. Peki nedir bu reyting ? Reyting nasıl ölçülür? Reyting denekleri nasıl ölçülür?           
Reyting Nedir?
Reyting temel olarak hangi programın ve televizyon kanalının ne kadar çok izlendiğini gösteren sistemin adıdır. Bu ölçümler belirli sayıdaki deneklerin televizyonlarına takılan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu cihazların nerede ve kimde olduğu bilinmez. Son açıklanan verilere göre yaklaşık 2200 evde reyting ölçüm cihazı olduğu biliniyor.
Peki reyting oranları nasıl hesaplanır?
Reyting oranları belirlenen deneklerin televizyonlarına bağlanan peoplemeter adlı cihazlar aracılığı ile belirlenir. Bu cihazlar deneğin saat kaçta hangi kanalı izlediğini ne kadar süre ile izlediğini ortaya koyar. Ardından tüm televizyonlara ve programlara bir yüzde ve puan verir. Geliştirilen bu sisteme göre bir sıralama yapılır.Total adı verilen puantaj ve sıralamada tüm izleyicilerin değerlendirmeleri göz önünde bulundurulurken, AB adı verilen sıralamada ise gelir seviyesi ve eğitim seviyesi diğer deneklere nazaran daha yüksek olan grubun sıralamasıdır.            
Reyting denekleri nasıl seçiliyor?
Reyting denekleri şirketlerin aldığı başvurular arasından seçiliyor. Denekler evlerinde televizyonlarını açtığında cihaz kayda giriyor ve hangi kanal izleniyorsa onun reytingi artmaya başlıyor. Denekler bunu genellikle ücret almak yerine "hediye" karşılığı yaparlar. Bu uygulama da hediyelerin televizyon olması ve aileyi zenginleştirecek düzeyde olması yasaktır. Tost makinesi, meyva sıkacağı gibi küçük ev aletleri hediye edilebilir.
 
29 KASIM MAGAZİN TV DİZİLER REYTİNG SONUÇ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator