28 Kasım Reyting Sonuçları Açıklandı
Advert
kayseri escort

28 Kasım Reyting Sonuçları Açıklandı

Televizyon ekranlarında reyting mücadelesi devam ediyor. Günü gününe takip edilen dizilerin her akşam verdikleri reyting mücadelesinde hangi dizinin birinci olduğu merak ediliyor. Peki 29 Kasım 2019 reyting sonuçları açıklandı mı?

28 Kasım Reyting Sonuçları Açıklandı

Reytinglerde perşembe akşamının en çok izlenenler dizileri belli oldu. Yeni dizilerin eklenmesiyle beraber reyting savaşı da kızıştı. AB ve Total olarak iki farklı reyting kategorisinde rekabet eden dizi ve programların 28 Kasım Perşembe akşamı yayınlanan bölümlerinin birincileri bugün açıklandı.
28 Kasım 2019 akşamı; FOX'da Mucize Doktor, ATV'de Bir Zamanlar Çukurova ve TV8'de Masterclass ekranlarda yer aldı. 28 kasım akşamının lideri belli oldu. Her hafta Perşembe akşamı zirvede yer alan Mucize Doktor 28 kasım'da da birinciliğe oturdu. Bir Zamanlar Çukurova dizisi ise 2. sıraya yerleşti. Yarışma programı olan Masterclass perşembe günü de ekranların en çok izlenen üçüncü programı oldu.
İşte günün reyting sonuçları...
Televizyon ekranlarında dizilerin reyting rekabeti çarşamba günü de artarak devam ediyor. Reytinglerde 28 Kasım akşamının total raporuna göre Mucize Doktor birinciliği elden bırakmadı. Bir Zamanlar Çukurova ikinci olurken, Masterclass bu akşam da üçüncü oldu. 
İŞTE TOTAL'DE İLK 10 PROGRAM
1-MUCİZE DOKTOR FOX
2-BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA ATV
3-MUCİZE DOKTOR (ÖZET ) FOX
4-FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX
5- BiR ZAMANLAR ÇUKUROVA (ÖZET)
6-ESRA EROL'DA ATV 
7- MÜGE ANLI İLE TATLI SERT ATV
8-SHOW ANA HABER SHOW TV 
9-KIŞ ŞEHİRLERİ ATV
10-ZUHAL TOPAL'LA SOFRADA FOX

İŞTE AB GRUBUNDA İLK 10 PROGRAM
1-MUCİZE DOKTOR FOX
2-MUCİZE DOKTOR (ÖZET) FOX
3-BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA ATV
4-FATİH PORTAKAL İLE ANA HABER FOX
5-MASTERCLASS TV8
6-BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA (ÖZET)
7-SEKSENLER TRT1
8-MASTERCHEF TÜRKİYE (ÖZET)
9-MÜGE ANLI İLE TATLISERT ATV
10-ZUHAL TOPAL'LA SOFRADA FOX

Reyting nasıl ölçülür? 
Reyting televizyonlar için kararlarında kilit rol oynayan göstergelerden biridir. Hatta günlük hayatta mutlaka bazı dizilerin ve programların reyting kurbanı olduğunu duymuşsunuzdur. Peki nedir bu reyting ? Reyting nasıl ölçülür? Reyting denekleri nasıl ölçülür?           
Reyting Nedir?
Reyting temel olarak hangi programın ve televizyon kanalının ne kadar çok izlendiğini gösteren sistemin adıdır. Bu ölçümler belirli sayıdaki deneklerin televizyonlarına takılan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu cihazların nerede ve kimde olduğu bilinmez. Son açıklanan verilere göre yaklaşık 2200 evde reyting ölçüm cihazı olduğu biliniyor.
Peki reyting oranları nasıl hesaplanır?
Reyting oranları belirlenen deneklerin televizyonlarına bağlanan peoplemeter adlı cihazlar aracılığı ile belirlenir. Bu cihazlar deneğin saat kaçta hangi kanalı izlediğini ne kadar süre ile izlediğini ortaya koyar. Ardından tüm televizyonlara ve programlara bir yüzde ve puan verir. Geliştirilen bu sisteme göre bir sıralama yapılır.Total adı verilen puantaj ve sıralamada tüm izleyicilerin değerlendirmeleri göz önünde bulundurulurken, AB adı verilen sıralamada ise gelir seviyesi ve eğitim seviyesi diğer deneklere nazaran daha yüksek olan grubun sıralamasıdır.            
Reyting denekleri nasıl seçiliyor?
Reyting denekleri şirketlerin aldığı başvurular arasından seçiliyor. Denekler evlerinde televizyonlarını açtığında cihaz kayda giriyor ve hangi kanal izleniyorsa onun reytingi artmaya başlıyor. Denekler bunu genellikle ücret almak yerine "hediye" karşılığı yaparlar. Bu uygulama da hediyelerin televizyon olması ve aileyi zenginleştirecek düzeyde olması yasaktır. Tost makinesi, meyva sıkacağı gibi küçük ev aletleri hediye edilebilir.

 

28 kasım reyting tv televizyon perşembe akşam primetime
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator