27 Kasım 2019 Reyting Sonuçları
Advert
kayseri escort

27 Kasım 2019 Reyting Sonuçları

Televizyon ekranlarının reyting savaşları devam ediyor. Severek takip edilen dizilerinin her akşam verdikleri reyting mücadelesinde hangi dizinin birinci olduğu merak konusu. Peki 28 Kasım 2019 reyting sonuçları açıklandı mı?

27 Kasım 2019 Reyting Sonuçları

Reytinglerde çarşamba akşamının en çok izlenenleri belli oldu. Yeni dizilerin eklenmesiyle beraber reyting savaşı kızıştı. AB ve Total olarak iki farklı reyting kategorisinde rekabet eden dizi ve programların 27 Kasım Çarşamba akşamı yayınlanan bölümlerinin birincileri bugün açıklandı.
27 Kasım 2019 akşamı; ATV'de Kuruluş Osman, TRT1'de Benim Adım Melek, Kanal D'de Afili Aşk,TV8'de MasterChef ve Fox'ta Kurşun, ekranlarda yer aldı.
Çarşamba akşamının lideri belli oldu.  İlk bölümüyle zirveye oturan Kuruluş Osman 27 Kasım Çarşamba günü 2. bölümüyle yine zirvede yer aldı. Benim Adım Melek dizisi 2. sıraya oturarak birinciyi takip etti. Yarışma programı olan MasterChef çarşamba günü de ekranların en çok izlenen üçüncü programı oldu. Afili Aşk ve Kurşun dizisi ise çarşamba akşamı 4. ve 5. sırada yer aldı. 
İşte günün reyting sonuçları...
Televizyon ekranlarında dizilerin reyting rekabeti çarşamba günü de artarak devam ediyor. Reytinglerde 27 Kasım akşamının total raporuna göre Kuruluş Osman birinciliği elden bırakmadı. Benim Adım Melek ikinci olurken, MasterChef bu akşam da üçüncü oldu. Diziler arasındaki reyting rekabetinde Afili Aşk dördüncü ve Kurşun ise beşinci sırada tamamladı.
İŞTE TOTAL'DE İLK 10 PROGRAM
1-KURULUŞ OSMAN ATV
2-KURULUŞ OSMAN (ÖZET) ATV
3-FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX
4-MASTERCHEF TÜRKİYE TV8
5-ESRA EROL'DA ATV
6-BENİM ADIM MELEK TRT 1
7-MÜGE ANLI İLE TATLI SERT ATV
8-SHOW ANA HABER SHOW TV
9-AFİLİ AŞK KANALD 
10-KIŞ ŞEHİRLERİ ATV
İŞTE AB GRUBUNDA İLK 10 PROGRAM
1-KURULUŞ OSMAN ATV
2-FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX
3-KURULUŞ OSMAN (ÖZET) ATV
4-MASTERCHEF TÜRKİYE TV8
5-BENİM ADIM MELEK TRT1 
6-AFİLİ AŞK 
7-MASTERCHEF TÜRKİYE ÖZET
8-MÜGE ANLI İLE TATLISERT ATV
9-KURŞUN FOX
10-ZUHAL TOPAL'LA SOFRADA FOX

Reyting nasıl ölçülür? 
Reyting televizyonlar için kararlarında kilit rol oynayan göstergelerden biridir. Hatta günlük hayatta mutlaka bazı dizilerin ve programların reyting kurbanı olduğunu duymuşsunuzdur. Peki nedir bu reyting ? Reyting nasıl ölçülür? Reyting denekleri nasıl ölçülür?           
Reyting Nedir?
Reyting temel olarak hangi programın ve televizyon kanalının ne kadar çok izlendiğini gösteren sistemin adıdır. Bu ölçümler belirli sayıdaki deneklerin televizyonlarına takılan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu cihazların nerede ve kimde olduğu bilinmez. Son açıklanan verilere göre yaklaşık 2200 evde reyting ölçüm cihazı olduğu biliniyor.
Peki reyting oranları nasıl hesaplanır?
Reyting oranları belirlenen deneklerin televizyonlarına bağlanan peoplemeter adlı cihazlar aracılığı ile belirlenir. Bu cihazlar deneğin saat kaçta hangi kanalı izlediğini ne kadar süre ile izlediğini ortaya koyar. Ardından tüm televizyonlara ve programlara bir yüzde ve puan verir. Geliştirilen bu sisteme göre bir sıralama yapılır.Total adı verilen puantaj ve sıralamada tüm izleyicilerin değerlendirmeleri göz önünde bulundurulurken, AB adı verilen sıralamada ise gelir seviyesi ve eğitim seviyesi diğer deneklere nazaran daha yüksek olan grubun sıralamasıdır.            
Reyting denekleri nasıl seçiliyor?
Reyting denekleri şirketlerin aldığı başvurular arasından seçiliyor. Denekler evlerinde televizyonlarını açtığında cihaz kayda giriyor ve hangi kanal izleniyorsa onun reytingi artmaya başlıyor. Denekler bunu genellikle ücret almak yerine "hediye" karşılığı yaparlar. Bu uygulama da hediyelerin televizyon olması ve aileyi zenginleştirecek düzeyde olması yasaktır. Tost makinesi, meyva sıkacağı gibi küçük ev aletleri hediye edilebilir.

 

reyting 28 kasım reytingler 28 kasım dizi televizyon reyting sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator