26 Kasım Reyting Sonuçları
Advert
kayseri escort

26 Kasım Reyting Sonuçları

Kanalların verdikleri reyting savaşında 27 Kasım 2019 reytinglerini kazanan program hangisi? 27 Kasım Reyting sonuçları haberimizde..

26 Kasım Reyting Sonuçları

Ekranların sevilen ve takip edilen dizilerinin her akşam verdikleri reyting mücadelesinde hangi dizinin birinci olduğu merak ediliyor. Peki 26 Kasım 2019 reyting sonuçları açıklandı mı?

Reytinglerde salı akşamının en çok izlenenleri belli oldu. Yeni dizilerin eklenmesiyle beraber reyting yarışı kızıştı. AB ve Total olarak iki farklı reyting kategorisinde rekabet eden dizi ve programların 27 Kasım Salı akşamı yayınlanan bölümlerinin birincileri bugün açıklandı.
26 Kasım 2019 akşamı; ATV'de Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Fox' ta Kadın, TV8'de MasterChef, Star Tv'de Çocuk, ve Kanal D'de Azize.

Türkiye televizyon ekranlarında yer aldı.
Salı akşamlarının geçtiğimiz sezonlardan beri lideri olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz  yine zirvede yer aldı.  Kadın dizisi 2. sıraya oturarak birinciyi takip etti. Yarışma programı olan MasterChef salı günü ekranların en çok izlenen üçüncü programı oldu. Çocuk ve Azize dizisi ise 4. ve 5. sırada yer aldı.   

İşte günün reyting sonuçları...
Televizyon ekranlarında dizilerin reyting rekabeti salı günü de artarak devam ediyor. Reytinglerde 26 Kasım akşamının total raporuna göre Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz birinciliği elden bırakmadı. Kadın ikinci olurken, MasterChef üçüncü oldu. Diziler arasındaki yarışta Çocuk dördüncü ve Azize ise beşinci sırada tamamladı.

İŞTE TOTAL'DE İLK 10 PROGRAM
1-EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ ATV
2-FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX
3-KADIN FOX
4-MÜGE ANLI İLE TATLI SERT ATV
5-ESRA EROL'DA ATV
6-EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ (ÖZET) ATV
7-MASTERCHEF TÜRKİYE TV8
8-SHOW ANA HABER SHOW TV
9-KADIN (ÖZET) FOX
10-ÇOCUK STAR TV

İŞTE AB GRUBUNDA İLK 10 PROGRAM
1 FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX
2 EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ ATV
3 KADIN FOX
4 MASTERCHEF TURKIYE TV8
5 KADIN (ÖZET) FOX
6 EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ (ÖZET) ATV
7 ÇOCUK STAR TV
8 SHOW ANA HABER SHOW TV
9 DÜĞÜM SALONU (T.S) SHOW TV
10 AZİZE KANAL D

Reyting nasıl ölçülür? 
Reyting televizyonlar için kararlarında kilit rol oynayan göstergelerden biridir. Hatta günlük hayatta mutlaka bazı dizilerin ve programların reyting kurbanı olduğunu duymuşsunuzdur. Peki nedir bu reyting ? Reyting nasıl ölçülür? Reyting denekleri nasıl ölçülür?           

Reyting Nedir?
Reyting temel olarak hangi programın ve televizyon kanalının ne kadar çok izlendiğini gösteren sistemin adıdır. Bu ölçümler belirli sayıdaki deneklerin televizyonlarına takılan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu cihazların nerede ve kimde olduğu bilinmez. Son açıklanan verilere göre yaklaşık 2200 evde reyting ölçüm cihazı olduğu biliniyor.

Peki reyting oranları nasıl hesaplanır?
Reyting oranları belirlenen deneklerin televizyonlarına bağlanan peoplemeter adlı cihazlar aracılığı ile belirlenir. Bu cihazlar deneğin saat kaçta hangi kanalı izlediğini ne kadar süre ile izlediğini ortaya koyar. Ardından tüm televizyonlara ve programlara bir yüzde ve puan verir. Geliştirilen bu sisteme göre bir sıralama yapılır.Total adı verilen puantaj ve sıralamada tüm izleyicilerin değerlendirmeleri göz önünde bulundurulurken, AB adı verilen sıralamada ise gelir seviyesi ve eğitim seviyesi diğer deneklere nazaran daha yüksek olan grubun sıralamasıdır.            
Reyting denekleri nasıl seçiliyor?
Reyting denekleri şirketlerin aldığı başvurular arasından seçiliyor. Denekler evlerinde televizyonlarını açtığında cihaz kayda giriyor ve hangi kanal izleniyorsa onun reytingi artmaya başlıyor. Denekler bunu genellikle ücret almak yerine "hediye" karşılığı yaparlar. Bu uygulama da hediyelerin televizyon olması ve aileyi zenginleştirecek düzeyde olması yasaktır. Tost makinesi, meyva sıkacağı gibi küçük ev aletleri hediye edilebilir.

reyting reyting sonuçları 27 kasım reyting sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator