2019 yılı asgari ücret ne kadar oldu belli oldu mu

2019 yılı asgari ücret ne kadar oldu belli oldu mu

Yaklaşık 2 saat süren Asgari Ücret Tespit Komisyon’unun gerçekleştirdiği ikinci toplantı sona erdi. Toplantı sonucunda 2019 yılı asgari ücret ne kadar olacak belli oldu mu? 2019 yılında asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret belli oldu mu?

2019 yılı asgari ücret ne kadar oldu belli oldu mu

Milyonlarca kişi bu toplantının olmasını bekliyordu. Günlerce araştırılan 2019 da asgari ücret ne kadar olacak? PPK toplantısı yapıldı mı? Soruları artık cevabını bulacak. Bugün 2 saat süren Asgari Ücret Tespit Komisyonunun, TİSK ve TÜRK-İŞ in katıldığı toplantı sona erdi. Bu toplantının arkasından gözler alınan kararlara çevrildi. Toplantının detaylarım haberimiz de mevcut.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ev sahipliğinde gerçekleşen ikinci toplantı Genel Sekreter Akansel Koç’un katılı ile gerçekleşti. Toplantı da hükümet tarafını Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, işçi tarafını ise TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Nazmi Irgat ve beraberindeki heyetler temsil etti. Çalışma Genel Müdürü toplantıdan önce basın mensuplarına açıklama yaptı. Bu ayın sonuna kadar gerekli bütün çalışmaları yapıp, elimizden gelen her şeyi yapıp, hiçbir şeyi gözden kaçırmadan iyi bir asgari ücret rakamı sunmayı umut ediyoruz. Toplantıdan çıkacak sonucun ülemize, ekonomimize, asgari ücretle çalışanlarımıza ve tüm çalışanlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum şeklinde konuşma yaptı.

2 saat süren toplantı sonrasında katılımcılar basın mensuplarına açıklamalar yaptılar. Irgat, masın mensuplara yaptığı açıklama da;

“Dersimizi iyi çalışıyoruz. Ülkemizin ve çalışanlarımızın içinde bulunduğu şartları değerlendirerek en iyisini yapmaya çalışacağız. TÜRK-İŞ olarak veriler niteliği doğrultusunda bir kişinin yaşam maliyetinin 2 bin 338 TL olduğunu açıklamıştık. 4 kişilik bir ailenin sadece gıda masraflarının 1943 TL olduğunu da açıkladık. 6300 küsür TL de yoksulluk sınırı olduğunu biliyoruz. Dolayısı ile elimizde bazı kriterlerimiz var. Önümüzde ki hafta TÜİK raporunu açıklayacak.  Zaten bununla TÜİK de hemen hemen aynı seviyede ilerliyor. Önümüz deki hafta iyi bir noktaya geleceğimizi düşünüyorum.” Dedi.

2019 asgari ücret ne kadar olacak? PPK toplantısında asgari ücret belli oldu mu? 2019 da asgari ücret zammı ne kadar olacak? asgari ücret belli oldu mu ? toplantı kaç saat sürdü?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500