2 Aralık 2019 Reyting Sonuçları
Advert
kayseri escort

2 Aralık 2019 Reyting Sonuçları

Ekranların reyting mücadelesi kıran kırana devam ederken hangi dizinin birinci olduğu merak ediliyor. Peki 2 Aralık 2019 reyting sonuçları açıklandı mı?

2 Aralık 2019 Reyting Sonuçları

Reytinglerde Pazartesi akşamının en çok izlenenler dizileri/ programları belli oldu. AB ve Total olarak iki farklı reyting kategorisinde rekabet eden dizi ve programların 2 Aralık Pazartesi akşamı yayınlanan bölümlerinin birincileri bugün açıklandı.
2 Aralık Pazartesi akşamı; Show Tv' de Çukur, Fox'ta Yasak Elma, Kanal D'de Zalim İstanbul dizileri ekranlarda yer aldı.
2 Aralık Pazartesi akşamının lideri belli oldu. Pazartesi akşamlarının yerini kimseye kaptırmayan dizisi Çukur 2 aralık 2016 tarihinde de reyting birincisi oldu. Ardından Yasak Elma ikinci olarak, birinciyi takip etti. İşte 2 Aralık 2019 Reyting sonuçları...
İŞTE TOTAL'DE İLK 10 PROGRAM
1-ÇUKUR SHOW TV
2-FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX TV
3- YASAK ELMA FOX TV
4-ÇUKUR (ÖZET) SHOW TV
5- ESRA EROL’DA ATV
6-MASTERCHEF TÜRKİYE TV8
7- YASAK ELMA (ÖZET) FOX
8-ZALİM İSTANBUL KANAL D
9-MÜGE ANLI İLE TATLISERT ATV
10-SHOW ANA HABER SHOW TV
İŞTE AB GRUBUNDA İLK 10 PROGRAM
1- FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX TV
2- ÇUKUR SHOW TV
3- YASAK ELMA FOX
4-MASTERCHEF TÜRKİYE TV8
5-YASAK ELMA (ÖZET) FOX
6-ZALİM İSTANBUL KANAL D
7-ÇUKUR (ÖZET) SHOW TV
8-HAVA DURUMU KANAL D
9-ZALİM İSTANBUL (ÖZET) KANAL D
10-SHOW ANA HABER SHOW TV

Reyting nasıl ölçülür?
Reyting televizyonlar için kararlarında kilit rol oynayan göstergelerden biridir. Hatta günlük hayatta mutlaka bazı dizilerin ve programların reyting kurbanı olduğunu duymuşsunuzdur. Peki nedir bu reyting ? Reyting nasıl ölçülür? Reyting denekleri nasıl ölçülür?          
Reyting Nedir?
Reyting temel olarak hangi programın ve televizyon kanalının ne kadar çok izlendiğini gösteren sistemin adıdır. Bu ölçümler belirli sayıdaki deneklerin televizyonlarına takılan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu cihazların nerede ve kimde olduğu bilinmez. Son açıklanan verilere göre yaklaşık 2200 evde reyting ölçüm cihazı olduğu biliniyor.
Peki reyting oranları nasıl hesaplanır?
Reyting oranları belirlenen deneklerin televizyonlarına bağlanan peoplemeter adlı cihazlar aracılığı ile belirlenir. Bu cihazlar deneğin saat kaçta hangi kanalı izlediğini ne kadar süre ile izlediğini ortaya koyar. Ardından tüm televizyonlara ve programlara bir yüzde ve puan verir. Geliştirilen bu sisteme göre bir sıralama yapılır.Total adı verilen puantaj ve sıralamada tüm izleyicilerin değerlendirmeleri göz önünde bulundurulurken, AB adı verilen sıralamada ise gelir seviyesi ve eğitim seviyesi diğer deneklere nazaran daha yüksek olan grubun sıralamasıdır.           
Reyting denekleri nasıl seçiliyor?
Reyting denekleri şirketlerin aldığı başvurular arasından seçiliyor. Denekler evlerinde televizyonlarını açtığında cihaz kayda giriyor ve hangi kanal izleniyorsa onun reytingi artmaya başlıyor. Denekler bunu genellikle ücret almak yerine "hediye" karşılığı yaparlar. Bu uygulama da hediyelerin televizyon olması ve aileyi zenginleştirecek düzeyde olması yasaktır. Tost makinesi,meyva sıkacağı gibi küçük ev aletleri hediye edilebilir.

TV REYTİNG AB TOTAL 2 ARALIK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator