18 Kasım 2019 Reyting mücadelesinde hangi dizi galip geldi
kayseri escort

18 Kasım 2019 Reyting mücadelesinde hangi dizi galip geldi

Ekranların sevilen ve büyük takipçi kitlesine sahip dizi ve programları her akşam olduğu gibi bu akşamda birbirleriyle mücadele halindeydi. Peki bu mücadelede hangi dizi galip geldi?

18 Kasım 2019 Reyting mücadelesinde hangi dizi galip geldi

Hayatımızın bir parçası olan televizyon dünyası, diziler ya da programlar hergün bir rekabet içerisinde birbirleriyle olan yarışına devam ediyor. Pazartesi akşamları televizyon kanalları arasında devam eden kıyasıya rekabette kimin birinci olduğu izleyenler tarafından da büyük bir merak konusu halini aldı. Yayınlanan dizi ve programların hayranları, izledikleri dizilerin birinci olması için ekran başından bir an olsun ayrılmıyor.     

AB ve Total olarak iki farklı reyting kategorisinde rekabet eden dizi ve programların 15 Kasım Cuma akşamı yayınlanan bölümlerinin birincileri bugün açıklandı.

İŞTE TOTALDE İLK 10 PROGRAM
 
1 ÇUKUR SHOW
2 YASAK ELMA FOX
3 FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX
4 ÇUKUR (ÖZET) SHOW
5 ZALİM İSTANBUL KANAL D
6 SHOW ANA HABER SHOW 
7 MASTERCHEF TÜRKİYE TV8
8 YASAK ELMA (ÖZET) FOX
9 MÜGE ANLI İLE TATLI SERT ATV
10 ESRA EROL'DA ATV
 
 
İŞTE AB GRUBU İLK 10 PROGRAM
 
1 FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX
2 ÇUKUR SHOW
3 YASAK ELMA FOX
4 MASTERCHEF TÜRKİYE TV8
5 ZALİM İSTANBUL KANAL D
6 YASAK ELMA (ÖZET) FOX
7 ÇUKUR (ÖZET) SHOW
8 SHOW ANA HABER SHOW
9 MASTERCHEF TÜRKİYE (ÖZET) TV8
10 MÜGE ANLI İLE TATLI SERT ATV


Reyting nasıl ölçülür?         

Reyting televizyonlar için kararlarında kilit rol oynayan göstergelerden biridir. Hatta günlük hayatta mutlaka bazı dizilerin ve programların reyting kurbanı olduğunu duymuşsunuzdur. Peki nedir bu reyting ? Reyting nasıl ölçülür? Reyting denekleri nasıl ölçülür?           

Reyting Nedir?           

Reyting temel olarak hangi programın ve televizyon kanalının ne kadar çok izlendiğini gösteren sistemin adıdır. Bu ölçümler belirli sayıdaki deneklerin televizyonlarına takılan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu cihazların nerede ve kimde olduğu bilinmez. Son açıklanan verilere göre yaklaşık 2200 evde reyting ölçüm cihazı olduğu biliniyor.           
Peki reyting oranları nasıl hesaplanır?         

Reyting oranları belirlenen deneklerin televizyonlarına bağlanan peoplemeter adlı cihazlar aracılığı ile belirlenir. Bu cihazlar deneğin saat kaçta hangi kanalı izlediğini ne kadar süre ile izlediğini ortaya koyar. Ardından tüm televizyonlara ve programlara bir yüzde ve puan verir. Geliştirilen bu sisteme göre bir sıralama yapılır.Total adı verilen puantaj ve sıralamada tüm izleyicilerin değerlendirmeleri göz önünde bulundurulurken, AB adı verilen sıralamada ise gelir seviyesi ve eğitim seviyesi diğer deneklere nazaran daha yüksek olan grubun sıralamasıdır.         
Reyting denekleri nasıl seçiliyor?           

Reyting denekleri şirketlerin aldığı başvurular arasından seçiliyor. Denekler evlerinde televizyonlarını açtığında cihaz kayda giriyor ve hangi kanal izleniyorsa onun reytingi artmaya başlıyor. Denekler bunu genellikle ücret almak yerine "hediye" karşılığı yaparlar. Bu uygulama da hediyelerin televizyon olması ve aileyi zenginleştirecek düzeyde olması yasaktır. Tost makinesi, meyva sıkacağı gibi küçük ev aletleri hediye edilebilir.  

reyting reyting şampiyonu reyting haberleri reyting sonuçları 18 Kasım 2019 Reyting sonuçları AB Reyting Total Reyting
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator