15 Aralık 2019 Reyting Sonuçları
Advert
kayseri escort

15 Aralık 2019 Reyting Sonuçları

Ekranların sevilen dizi ve programlarının hangilerinin zirveye yerleştiği izleyenler tarafından merak konusu oldu. Peki 15 Aralık 2019 reyting sonuçları açıklandı mı

15 Aralık 2019 Reyting Sonuçları

Hayatımızın bir parçası olan televizyon dünyası, diziler ya da programlar hergün bir rekabet içerisinde birbirleriyle olan yarışına devam ediyor. Pazar akşamları televizyon kanalları arasında devam eden kıyasıya rekabette kimin birinci olduğu izleyenler tarafından da büyük bir merak konusu halini aldı. Yayınlanan dizi ve programların hayranları, izledikleri dizilerin birinci olması için ekran başından bir an olsun ayrılmıyor.       

AB ve Total olarak iki farklı reyting kategorisinde rekabet eden dizi ve programların 15 Aralık 2019 Pazar akşamı yayınlanan bölümlerinin birincileri bugün açıklandı.

 

İşte 15 Aralık 2019 reyting sonuçları...

TOTAL İLK 10 PROGRAM

1 SAVAŞÇI FOX
2 GÜLBİN TOSUN İLE FOX ANA HABER HAFTA SONU FOX
3 O SES TÜRKİYE TV8
4 GÜVERCİN STAR TV
5 SHOW ANA HABER SHOW TV
6 SAVAŞÇI (ÖZET) FOX
7 ÇOK GUZEL HAREKETLER BUNLAR 2 KANAL D
8 AŞK AĞLATIR SHOW TV
9 GÜVERCİN (ÖZET) STAR TV
10 ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR 2 ÖZET KANAL D

AB İLK 10 PROGRAM

1 O SES TÜRKİYE TV8
2 GÜLBİN TOSUN İLE FOX ANA HABER HAFTA SONU FOX
3 ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR 2 KANAL D
4 SAVAŞÇI FOX
5 O SES TÜRKİYE ÖZET TV8
6 GÜVERCİN STAR TV
7 ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR 2 ÖZET KANAL D
8 SHOW ANA HABER SHOW TV
9 SAVAŞÇI (ÖZET) FOX
10 ŞAMPİYON TRT 1

 

Reyting nasıl ölçülür? 

Reyting televizyonlar için kararlarında kilit rol oynayan göstergelerden biridir. Hatta günlük hayatta mutlaka bazı dizilerin ve programların reyting kurbanı olduğunu duymuşsunuzdur. Peki nedir bu reyting ? Reyting nasıl ölçülür? Reyting denekleri nasıl ölçülür?           

Reyting Nedir? 

Reyting temel olarak hangi programın ve televizyon kanalının ne kadar çok izlendiğini gösteren sistemin adıdır. Bu ölçümler belirli sayıdaki deneklerin televizyonlarına takılan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu cihazların nerede ve kimde olduğu bilinmez. Son açıklanan verilere göre yaklaşık 2200 evde reyting ölçüm cihazı olduğu biliniyor. 

Peki reyting oranları nasıl hesaplanır? 

Reyting oranları belirlenen deneklerin televizyonlarına bağlanan peoplemeter adlı cihazlar aracılığı ile belirlenir. Bu cihazlar deneğin saat kaçta hangi kanalı izlediğini ne kadar süre ile izlediğini ortaya koyar. Ardından tüm televizyonlara ve programlara bir yüzde ve puan verir. Geliştirilen bu sisteme göre bir sıralama yapılır.Total adı verilen puantaj ve sıralamada tüm izleyicilerin değerlendirmeleri göz önünde bulundurulurken, AB adı verilen sıralamada ise gelir seviyesi ve eğitim seviyesi diğer deneklere nazaran daha yüksek olan grubun sıralamasıdır.            
Reyting denekleri nasıl seçiliyor? 

Reyting denekleri şirketlerin aldığı başvurular arasından seçiliyor. Denekler evlerinde televizyonlarını açtığında cihaz kayda giriyor ve hangi kanal izleniyorsa onun reytingi artmaya başlıyor. Denekler bunu genellikle ücret almak yerine "hediye" karşılığı yaparlar. Bu uygulama da hediyelerin televizyon olması ve aileyi zenginleştirecek düzeyde olması yasaktır. Tost makinesi, meyva sıkacağı gibi küçük ev aletleri hediye edilebilir.

reyting reyting sonuçları reyting haberleri AB Reyting Total Reyting Savaşçı O Ses Türkiye Güvercin dizi dizi haberleri 15 Aralık 2019 reyting sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator