14 Kasım 2019 Reyting Şampiyonu
kayseri escort

14 Kasım 2019 Reyting Şampiyonu

Ekranların sevilen dizi ve programları arasında kıyasıya mücadelede bu akşam hangi yapımın birinci olduğu merak konusu oldu.

14 Kasım 2019 Reyting Şampiyonu

Hayatımızın bir parçası olan televizyon dünyası, diziler ya da programlar hergün bir rekabet içerisinde birbirleriyle olan yarışına devam ediyor. Pazartesi akşamları televizyon kanalları arasında devam eden kıyasıya rekabette kimin birinci olduğu izleyenler tarafından da büyük bir merak konusu halini aldı. Yayınlanan dizi ve programların hayranları, izledikleri dizilerin birinci olması için ekran başından bir an olsun ayrılmıyor.  

AB ve Total olarak iki farklı reyting kategorisinde rekabet eden dizi ve programların 14 Kasım Perşembe akşamı yayınlanan bölümlerinin birincileri bugün açıklandı. Reyting sonuçları henüz açıklanmadı. 

14 Kasım 2019 akşamı televizyon ekranlarında ATV'de Bir Zamanlar Çukurova, Kanal D'de Çok Güzel Hareketler Bunlar 2, Star Tv'de Wonder Woman, Show Tv'de Mucize Doktor, TRT 1'de 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Türkiye-İzlanda, TV 8'de Masterchef ve Show Tv'de Güldür Güldür Show yer alıyor.

İŞTE TOTAL'DE İLK 10 PROGRAM
 
1 MUCİZE DOKTOR FOX
2 TURKİYE-İZLANDA 2020 AVRUPA ŞAMPİYONASI ELEME GRUBU KARŞILAŞMASI ATV
3 BIR ZAMANLAR ÇUKUROVA ATV
4 MUCİZE DOKTOR (OZET) FOX
5 FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX
6 BIR ZAMANLAR ÇUKUROVA (ÖZET) ATV
7 SHOW ANA HABER SHOW
8 ESRA EROL'DA ATV
9 MÜGE ANLI İLE TATLI SERT ATV
10 ATV ANA HABER ATV

İŞTE AB GRUBUNDA İLK 10 PROGRAM
 
1 TÜRKİYE-İZLANDA 2020 AVRUPA ŞAMPİYONASI ELEME GRUBU KARŞILAŞMASI TRT 1
2 MUCİZE DOKTOR FOX
3 BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA ATV
4 MUCİZE DOKTOR (ÖZET) FOX
5 FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER FOX
6 BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA (ÖZET) ATV
7 MASTERCHEF TÜRKİYE TV8
8 SEKSENLER TRT 1
9 MÜGE ANLI İLE TATLI SERT ATV
10 ATV ANA HABER ATV


Reyting nasıl ölçülür?      

Reyting televizyonlar için kararlarında kilit rol oynayan göstergelerden biridir. Hatta günlük hayatta mutlaka bazı dizilerin ve programların reyting kurbanı olduğunu duymuşsunuzdur. Peki nedir bu reyting ? Reyting nasıl ölçülür? Reyting denekleri nasıl ölçülür?        

Reyting Nedir?        

Reyting temel olarak hangi programın ve televizyon kanalının ne kadar çok izlendiğini gösteren sistemin adıdır. Bu ölçümler belirli sayıdaki deneklerin televizyonlarına takılan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu cihazların nerede ve kimde olduğu bilinmez. Son açıklanan verilere göre yaklaşık 2200 evde reyting ölçüm cihazı olduğu biliniyor.        

Peki reyting oranları nasıl hesaplanır?      

Reyting oranları belirlenen deneklerin televizyonlarına bağlanan peoplemeter adlı cihazlar aracılığı ile belirlenir. Bu cihazlar deneğin saat kaçta hangi kanalı izlediğini ne kadar süre ile izlediğini ortaya koyar. Ardından tüm televizyonlara ve programlara bir yüzde ve puan verir. Geliştirilen bu sisteme göre bir sıralama yapılır.Total adı verilen puantaj ve sıralamada tüm izleyicilerin değerlendirmeleri göz önünde bulundurulurken, AB adı verilen sıralamada ise gelir seviyesi ve eğitim seviyesi diğer deneklere nazaran daha yüksek olan grubun sıralamasıdır.      

Reyting denekleri nasıl seçiliyor?        

Reyting denekleri şirketlerin aldığı başvurular arasından seçiliyor. Denekler evlerinde televizyonlarını açtığında cihaz kayda giriyor ve hangi kanal izleniyorsa onun reytingi artmaya başlıyor. Denekler bunu genellikle ücret almak yerine "hediye" karşılığı yaparlar. Bu uygulama da hediyelerin televizyon olması ve aileyi zenginleştirecek düzeyde olması yasaktır. Tost makinesi, meyva sıkacağı gibi küçük ev aletleri hediye edilebilir.  

reyting reyting haberleri reyting şampiyonu dizi program 14 Kasım 2019 reyting sonuçları Reyting nasıl ölçülür? Bir Zamanlar Çukurova Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 Wonder Woman Mucize Doktor Türkiye-İzlanda Maçı Masterchef
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator