11 Ocak 2020 Reyting Şampiyonu
Advert
kayseri escort

11 Ocak 2020 Reyting Şampiyonu

Ekranların sevilen dizi ve programlarının her akşam giriştikleri reyting mücadelesinde hangi yapımın zirvede yer aldığı merak konusu oldu Peki 11 Ocak 2020 reyting sonuçları açıklandı mı

11 Ocak 2020 Reyting Şampiyonu

Hayatımızın bir parçası olan televizyon dünyası, diziler ya da programlar hergün bir rekabet içerisinde birbirleriyle olan yarışına devam ediyor. Çarşamba akşamları televizyon kanalları arasında devam eden kıyasıya rekabette kimin birinci olduğu izleyenler tarafından da büyük bir merak konusu halini aldı. Yayınlanan dizi ve programların hayranları, izledikleri dizilerin birinci olması için ekran başından bir an olsun ayrılmıyor.               

AB ve Total olarak iki farklı reyting kategorisinde rekabet eden dizi ve programların 11 Ocak 2020 Cumartesi akşamı yayınlanan bölümlerinin birincileri bugün açıklandı. İşte 11 Ocak 2020 reyting sonuçları...

Reyting nasıl ölçülür?       

Reyting televizyonlar için kararlarında kilit rol oynayan göstergelerden biridir. Hatta günlük hayatta mutlaka bazı dizilerin ve programların reyting kurbanı olduğunu duymuşsunuzdur. Peki nedir bu reyting ? Reyting nasıl ölçülür? Reyting denekleri nasıl ölçülür?                 

Reyting Nedir?       

Reyting temel olarak hangi programın ve televizyon kanalının ne kadar çok izlendiğini gösteren sistemin adıdır. Bu ölçümler belirli sayıdaki deneklerin televizyonlarına takılan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu cihazların nerede ve kimde olduğu bilinmez. Son açıklanan verilere göre yaklaşık 2200 evde reyting ölçüm cihazı olduğu biliniyor.       

Peki reyting oranları nasıl hesaplanır?       

Reyting oranları belirlenen deneklerin televizyonlarına bağlanan peoplemeter adlı cihazlar aracılığı ile belirlenir. Bu cihazlar deneğin saat kaçta hangi kanalı izlediğini ne kadar süre ile izlediğini ortaya koyar. Ardından tüm televizyonlara ve programlara bir yüzde ve puan verir. Geliştirilen bu sisteme göre bir sıralama yapılır.Total adı verilen puantaj ve sıralamada tüm izleyicilerin değerlendirmeleri göz önünde bulundurulurken, AB adı verilen sıralamada ise gelir seviyesi ve eğitim seviyesi diğer deneklere nazaran daha yüksek olan grubun sıralamasıdır.                 
Reyting denekleri nasıl seçiliyor?       

Reyting denekleri şirketlerin aldığı başvurular arasından seçiliyor. Denekler evlerinde televizyonlarını açtığında cihaz kayda giriyor ve hangi kanal izleniyorsa onun reytingi artmaya başlıyor. Denekler bunu genellikle ücret almak yerine "hediye" karşılığı yaparlar. Bu uygulama da hediyelerin televizyon olması ve aileyi zenginleştirecek düzeyde olması yasaktır. Tost makinesi, meyva sıkacağı gibi küçük ev aletleri hediye edilebilir.

TOTAL İLK 10 PROGRAM

1 GULBIN TOSUN ILE FOX ANA HABER HAFTA SONU FOX
2 KIM MILYONER OLMAK ISTER ATV
3 O SES TURKIYE TV8
4 SHOW ANA HABER SHOW
5 JURASSIC WORLD (Y.S) KANAL D
6 KIM MILYONER OLMAK ISTER (TKR) ATV
7 KALK GIDELIM TRT 1
8 HABER ONU SHOW
9 EVEREST (Y.S) STAR
10 YAPARSIN ASKIM FOX

AB GRUBU İLK 10 PROGRAM

1 GULBIN TOSUN ILE FOX ANA HABER HAFTA SONU FOX
2 O SES TURKIYE TV8
3 KIM MILYONER OLMAK ISTER ATV
4 KALK GIDELIM TRT 1
5 EVEREST (Y.S) STAR
6 JURASSIC WORLD (Y.S) KANAL D
7 O SES TURKIYE ÖZET TV8
8 KALK GIDELIM (ÖZET) TRT 1
9 SHOW ANA HABER SHOW
10 KIM MILYONER OLMAK ISTER (TKR) ATV
reyting reyting sonuçları reyting haberleri reyting şampiyonu AB reyting Total reyting Reyting nasıl ölçülür? Reyting Nedir? Peki reyting oranları nasıl hesaplanır? Reyting denekleri nasıl seçiliyor?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator