1 Dolar Ne Kadar Oldu?
kayseri escort

1 Dolar Ne Kadar Oldu?

Son günlerde yaşanan ABD merkezli krizlerden dolayı dolar dalgalı bir seyirde ilerliyor. Peki 5,84 seviyelerine kadar yükselen 1 dolar ne kadar oldu?

1 Dolar Ne Kadar Oldu?

ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamaları bu sabahki dolar kurlarının yükselişe geçmesine sebep oldu. Son iki gündür yaşanan uluslararası krizden dolayı doların dalgalı ve dengesiz seyiri piyasada bir deprem etkisi yarattı. Bu dalgalı seyirle birlikte dolar 5,84'ün üzerine çıktı. Türkiye piyasasındaki hareketlenmenin kontrol altına alınmasıyla 5,82 seviyesine geriledi. Euro ise 6,38 bandının üzerinde yer alıyor.

Fed Başkanı Jerome Powell'in yaptığı açıklamada, son dönemlerde yaşanan kargaşanın tekrar etmemesi için hazine bonolarının alımlarına başlanacağını duyurdu. Aynı zamanda faiz indirimine de gidilebileceğini belirtti.
Powell, National Association for Business Economics konferansında, "Çalışma arkadaşlarım ve ben yakında rezerv arzına zaman içinde ek yapacak tedbirleri açıklayacağız" sözlerine yer verdi.
Bugün ise Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'nun açıklayacağı finansal yatırım araçlarının eylül ayı reel getiri oranları değerlendirilecek. Aynı zamanda son iki günde yaşanan krizin devam edip etmeyeceğine açıklık getirmek için Suriye'de yaşanan gelişmeler takip edilecek.

Teknik açıdan değerlendirildiğinde ise dolar 5,84 seviyesinin direnç olarak öne planda olduğunu dile getiren uzmanlar, 5,75 ve 5,65 seviyelerinin destek konumunda olduğunu söyledi.

son dakika sondakika ekonomi 1 dolar 1 Euro ABD Başkanı Donald Trump dolar kurları uluslararası kriz dalgalı ve dengesiz seyir piyasa hareketlenme Fed Başkanı Jerome Powell hazine bonoları faiz indirimi Türkiye İstatistik Kur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator