1 Aralık Reyting Sonuçları
Advert
kayseri escort

1 Aralık Reyting Sonuçları

Televizyon ekranlarının reyting mücadelesi devam ederken hangi dizinin birinci olduğu merak ediliyor. Peki 1 Aralık 2019 reyting sonuçları açıklandı mı? Haftanın ve ayın ilk gününde hangi dizi veya program birinci oldu?

1 Aralık Reyting Sonuçları

Reytinglerde Pazar akşamının en çok izlenenler dizileri/ programları belli oldu. AB ve Total olarak iki farklı reyting kategorisinde rekabet eden dizi ve programların 1 Aralık Pazar akşamı yayınlanan bölümlerinin birincileri bugün açıklandı.
1 Aralık Pazar akşamı; TV8’de O Ses Türkiye, KANAL D 'de Çok Güzel Hareketler Bunlar 2, FOX’ ta savaşçı, Star Tv’de Güvercin, ATV’de Kimse Bilmez, TRT1’de şampiyon, SHOW TV’de Aşk Ağlatır ekranlarda yer aldı.
2 Aralık Pazar akşamının lideri belli oldu. FOX TV’ de yayınlanan Savaşçı 2 Aralık Pazar akşamı birinciliğe oturdu.
O Ses Türkiye ise 2. sıraya yerleşti. Üçüncü sıranın sahibi Güvercin oldu. Ardından Aşk Ağlatır dizisi dördüncü sıraya yerleşerek Kimse Bilmez dizisi 5. Sırada şampiyon ise listenin son sırasında tamamladı.
İşte günün reyting sonuçları...
 

İŞTE TOTAL'DE İLK 10 PROGRAM
1-SAVAŞÇI FOX TV
2- GÜLBİN TOSUN İLE FOX ANA HABER HAFTA SONU FOX TV
3-O SES TÜRKİYE TV8
4-SHOW ANA HABER SHOW TV
5- GÜVERCİN STAR TV
6-ÇOK GÜZEL HAREKETLER 2 KANAL D
7- SAVAŞÇI (ÖZET) FOX TV
8-AŞK AĞLATIR SHOW TV
9-HABER ÖNÜ SHOW TV
10-KİMSE BİLMEZ ATV

 

İŞTE AB GRUBUNDA İLK 10 PROGRAM
1-O SES TÜRKİYE TV8
2- GÜLBİN TOSUN İLE FOX ANA HABER HAFTA SONU FOX
3- ÇOK GÜZEL HAREKETLER 2 KANAL D
4-SAVAŞÇI FOX
5-SHOW ANA HABER SHOW TV
6-GÜVERCİN STAR TV
7-O SES TÜRKİYE (ÖZET) TV8
8-ÇOK GÜZEL HAREKETLER 2 (ÖZET) KANAL D
9-HABER ÖNÜ SHOW TV
10-KİMSE BİLMEZ ATV

Reyting nasıl ölçülür?
Reyting televizyonlar için kararlarında kilit rol oynayan göstergelerden biridir. Hatta günlük hayatta mutlaka bazı dizilerin ve programların reyting kurbanı olduğunu duymuşsunuzdur. Peki nedir bu reyting ? Reyting nasıl ölçülür? Reyting denekleri nasıl ölçülür?          
Reyting Nedir?
Reyting temel olarak hangi programın ve televizyon kanalının ne kadar çok izlendiğini gösteren sistemin adıdır. Bu ölçümler belirli sayıdaki deneklerin televizyonlarına takılan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu cihazların nerede ve kimde olduğu bilinmez. Son açıklanan verilere göre yaklaşık 2200 evde reyting ölçüm cihazı olduğu biliniyor.
Peki reyting oranları nasıl hesaplanır?
Reyting oranları belirlenen deneklerin televizyonlarına bağlanan peoplemeter adlı cihazlar aracılığı ile belirlenir. Bu cihazlar deneğin saat kaçta hangi kanalı izlediğini ne kadar süre ile izlediğini ortaya koyar. Ardından tüm televizyonlara ve programlara bir yüzde ve puan verir. Geliştirilen bu sisteme göre bir sıralama yapılır.Total adı verilen puantaj ve sıralamada tüm izleyicilerin değerlendirmeleri göz önünde bulundurulurken, AB adı verilen sıralamada ise gelir seviyesi ve eğitim seviyesi diğer deneklere nazaran daha yüksek olan grubun sıralamasıdır.           
Reyting denekleri nasıl seçiliyor?
Reyting denekleri şirketlerin aldığı başvurular arasından seçiliyor. Denekler evlerinde televizyonlarını açtığında cihaz kayda giriyor ve hangi kanal izleniyorsa onun reytingi artmaya başlıyor. Denekler bunu genellikle ücret almak yerine "hediye" karşılığı yaparlar. Bu uygulama da hediyelerin televizyon olması ve aileyi zenginleştirecek düzeyde olması yasaktır. Tost makinesi, meyva sıkacağı gibi küçük ev aletleri hediye edilebilir.

1 ARALIK 2019 REYTİNG DİZİ PROGRAM TV
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator